Wpis z mikrobloga

Gianluca Zambrotta - recenzja

W grudniu zrobiłem SBC o ikonę w wersji baby i trafiłem tego pana. Widzę, że niektórzy się zastanawiają nad wzięciem go za swapy, więc mogę opisać swoje wrażenia. Rozegrałem nim około 50 meczów. Wszystkie mecze ze stylem gry - kotwica

Podzielę całość na kilka kategorii, które będę oceniał

TEMPO
Wcześniej grałem na tej pozycji Walkerem 86, który był szybki, ale kiedy go zastąpiłem poczułem różnicę na korzyść Włocha, który ma przyspieszenie i szybkość biegu ocenioną na podobnym poziomie, co daje najlepszy efekt. Ze stylem gry - kotwica, ma statystyki tempa ocenione na 95 i 97. Nawet w końcowych minutach meczu nie ma problemu z doganianiem rywali przez staminę ocenioną na 90.

OBRONA I FIZYCZNOŚĆ
Ze stylem gry ma siłę ocenioną na 86, co w połączeniu z jego szybkością jest jego dużą zaletą. Jeśli już dogoni rywala wygrywa większość pojedynków siłowych, a to jest jedna z najważniejszych rzeczy u obrońcy. Jeśli chodzi o odbiory to nie mam żadnych zastrzeżeń. Jeśli stoi przed zawodnikiem z piłką robi to co do niego należy, chociaż tego powinno się oczekiwać od każdego obrońcy, tym bardziej jeśli kosztuje ponad 600k.

DRYBLING
To nie jest kluczowy aspekt u prawego obrońcy, ale w tym przypadku jest to miłe zaskoczenie. W porównaniu do Walkera jest duża różnica w samym poruszaniu się (na korzyść dla Zambrotty). Potrafi płynnie obracać się z piłką przy nodze. W połączeniu z wysoko ocenionym tempem wygląda to bardzo dobrze

PODANIA I USTAWIANIE
Pracowitości średnia w defensywie i wysoka w ataku wydają być się odpowiednie. W razie potrzeby można nim wybiec do przodu, by wykreować akcję, co ułatwia również słabsza noga. Nie zostawia dziur w obronie, jeśli nim nie wybiegamy nadmiernie. W razie potrzeby cofa się błyskawicznie. Podania są dobre, takie jakie powinny być. Dokładnie opisują je statystyki: 84 krótkich podań i 80 długich.

Czy warto wydać na niego 11 żetonów?
Jeśli potrzebujesz PO, jest to bardzo dobra opcja. Dzięki słabszej nodze ocenionej na 5* można nim grać bez problemu również na LO. Jeśli komuś nie szkoda 11 żetonów na bocznego obrońcę to warto, chociaż myślę, że większą różnicę zrobi jakaś ikona do środka pola


Nie zawołałem plusujących, bo poprzedni wpis nie istnieje
#fut
dulux23 - Gianluca Zambrotta - recenzja

W grudniu zrobiłem SBC o ikonę w wersji ba...

źródło: comment_g8lrkfsKgmpwogSOeLTyRjTdJkUQfGvY.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@dulux23: Dzięki za rzeczową recenzję - czy uważasz, że ta karta da radę grać na RM w ustawieniu 352? Męczy mnie granie Cuadrado ( gram składem z serie a) na tej pozycji. Mam również Zanettiego Prime jako prawego CB - może warto sprawdzić Zambrottę jako CB a dać Zanettiego na RM? Zastanawiałem się również nad Figo (jako że z przodu mam CR7)
  • Odpowiedz