Wpis z mikrobloga

@Ni_czas_to_ni_miejsce: od różowej na święta dostałem Starting collection. Więc wyjdzie z 3 tygodnie xD wiedziałem, że to dostanę i też farbki wcześniej kupiłem oraz masę filmów na YT. Aż różowej na jej koncie na głównej w proponowanych wyskakiwało malowanie figurek ( ͡ ͜ʖ ͡)
@SiDi: Ten mech z lewej wygląda dziwnie znajomo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą, kurde Mirku, jakbym chciał zacząć swoją zabawę w figurki to czy jest jakiś taki podstawowy zestaw - farbki, pędzle, kilku MARINE BOYZ! i jakiś poradnik do malowania?

Tak sobie myślałem żeby fundnąć sobie oddzialik marines i pomalować ich sobie w barwach Sons of Malice albo Lamenters, ale nie wiem jak się za to
Pobierz ChochlikLucek - @SiDi: Ten mech z lewej wygląda dziwnie znajomo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją ...
źródło: comment_htbuPsN314Vm3zSRbRXZBKaCvo6v8mdB.jpg
@ChochlikLucek: a masz jakieś figurki upatrzone? Ogólnie na pudełkach figurek w40k są wymienione kolory farbek do podstawowego pomalowania, ale brakuje zawsze kilku do zrobienia szczegółów. Samemu trochę spędziłem na szukaniu jak najwiekszsej liczby informacji bym nie wydał pieniędzy na coś co mi się nie przyda. Daj znać co chciałbyś na początku pomalować to pomogę dobrać farbki, pędzle oraz coś w necie znajdę jak zacząć malować ( ͡° ͜ʖ ͡
@Kul: o podstawkach to wiem, ale nie chce kupować gotowych jak już wiem jak można je wykonać. Co do krawędzi i highlightningu to czasami ręką mi się zatrzęsie i tak wychodzi xD
@SiDi: Jeśli chodzi o farbę strukturalna na podstawki to Vallejo sprzedaje w opakowaniach po 200ml. Niestety tych do spękań nie robią, ale tą i tak nie powinno się na całą podstawkę dawać. I można też jej użyć od razu do przyklejenia śmiecia na podstawkę. zamiast przyklejać czaszkę czy kamień przed położeniem pasty, czy już po jej wyschnięciu, to możesz po prostu wcisnąć je jak jeszcze mokra jest.
Jeśli to co masz
@SiDi: Jeszcze jedno. Nie wiem jakich farb używasz, ale jak Citadel to jak najszybciej zamów sobie butelki z zakraplaczem na aliexpresie i przetransferuj je do nich, bo w tych słoiczkach bardzo szybko wysychają.
@kuncol02: głównie Citadel, ale mam tabele konwersji Citadel - Vallejk i też tej drugiej używam. Słyszałem o tym, by przenieść do tych buteleczek. Na pewno mi ta farba tak szybko wyschnie? Otwieram tylko wtedy kiedy chcę jej użyć i po nałożeniu na paletę od razu zamykam.
@SiDi: Zależy zapewne od koloru, ale mi jeden wyraźnie zaczął gęstnieć po miesiącu. Użyty w tym czasie był raz do przetestowania i był dokładnie zamknięty. Znajomy też miał z tym problemy bardzo szybko.
Vallejo dla porównania to niektóre moje są chyba już pełnoletnie i dalej są jak nowe. Oczywiście po dokładnym wymieszaniu.