Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki z pod tagów #telefony #xiaomi #zakupy #kiciochopyta proszę was o radę :)
Ostatnio mój telefon Xiaomi redmi 5 plus zaliczył spektakularne lądowanie na chodniku przez co dorobił się kilku pęknięć na wyświetlaczu. Generalnie dotyk działa, obraz też jest ok ale jednak pęknięcia zaczynają mi przeszkadzać.. więc waszym zdaniem warto wymieniać ekran (koszt koło 200/250zł) czy może rozejrzeć się za nowym telefonem?
Wymiana na własną rękę nie wchodzi w grę.
Jeśli nowy telefon to budżet koło 700zł, może być używka. Zależy mi głównie na pojemnej baterii no i może a nawet lepiej gdyby był trochę mniejszy niż obecny telefon bo jednak na co dzień trochę mi przeszkadza.

Z góry dziękuję za podpowiedzi :)
  • 13
@Grooveer szkło hartowane było, o dziwo telefon nie upadł jakoś specjalnie mocno- po prostu niefortunnie musiał uderzyć krawędzią i gotowe :)

@k3lt i to jest dobra myśl, jedyne co mnie martwi to z tego co widzę tak jak pisałeś ekran jest średni ale w sumie nie oglądam filmów na telefonie więc nie jest mi to niezbędne..
@Suplement_Diety: kup sobie ekran z ramka do niego i samemu wymien. To jest jak lego,jesli umiesz odkrecac srubki to wymienisz ekran ¯\_(ツ)_/¯

Sprawdz cene na dragon-tt.com tego ekranu.

Poza oficjalnym serwisem nie oppaca sie tego robic, ani kupowac ekranu na allegro. Bo oni korzystaja z najtanszych zamiennikow, czyli, #!$%@? dotyk, kolory, wady fabryczne itd.
@PurpleHaze generalnie byłbym w stanie to wykonać ale szkoda mi czasu i nerwów. Serwisy z alledrogo to koszt około 200zł ale niestety póki co nie mogę sobie pozwolić na brak telefonu przez tydzień dlatego skłaniam się w stronę zakupu nowego.