Wpis z mikrobloga

@Qullion: Dwa polowe wyzwania w tym roku, miechunka i pepino ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bede zrzynał od Ciebie i Gobiego :D Ale wydawało mi sie cały czas że to zwyczajnie jak pomidor rośnie i trzeba po prostu wilki uszczykiwać czy trzeba ciąć?
@Qullion: @Niewiemja: @Niewiemja: Początek zupełnie tak jak papryka. Wsadzam do gruntu około 20 maja do tunelu. Najważniejsze jest podwiązywanie sznurkami tych łodyg, bo one później pod swoim własnym ciężarek lubią pękać i wszystko jest stracone. Część osób prowadzi to na 2 lub 3 pędy jak pomidory, ale ja wolę taki krzaczaste i na zbiory nie narzekam. ;) Ale ogólnie jak nie tniesz to urośnie w opór wielkie pod folią.
@Niewiemja: posiane na pałę, chciałem zobaczyć co z tego będzie, nawet zakwitło raz. Rośnie w dość niekontrolowany sposób i przyciąłem to w tym tygodniu. Miejsca potrzebuje sporo i jak to posiejesz w tunelu, ło panie, jeszcze jak wszystkie nasiona z owocu, ło panie.
Ja sam muszę się wgłębić w to przycinanie bo w domu to trzymam i rzeczywiście rośnie jak pomidor, trzeba podwieszać, bardzo się rozgałęzia.
@Niewiemja: Moja ciotka próbowała na nasionkach takiego sklepowego i nic z tego nie wyszło, bo się okazało, że sprowadzane były z jakiegoś dziwnego kraju i sterylizacje przechodziły UV, co najprawdopodobniej pouszkadzało nasiona. Aaaa i ogólnie potem w kolejnym roku jest mnóstwo samosiejek w okolicy tego gdzie miałeś krzak w poprzednim sezonie.
jakiegoś dziwnego kraju


@gobi12: W sumie nawet nie pomyślałem żeby sprawdzić skąd to przyszło. Faktycznie troche daleko ale moje to chyba bardziej mogłyby przechodzić sterylizacje w kokainum niż uv :D Podsusze na szybko troche nasion i sprawdze czy kiełkują ( ͡° ͜ʖ ͡°) A kiedy to siać?

Aaaa i ogólnie potem w kolejnym roku jest mnóstwo samosiejek w okolicy tego gdzie miałeś krzak w poprzednim sezonie.


@
Pobierz
źródło: comment_K47CyVfBFlZJYKn5Qx5edISYbftxSEgt.jpg
@Niewiemja: Ja jak sieje na początku lutego to potem są w sam raz w maju, żeby je wpakować do gruntu i od razu podwiązać. Pamiętaj, żeby mieć jakiś stelaż nad mini czy cokolwiek co czego będziesz mógł poszczególne łodygi podwiązywać, bo inaczej wszystko będzie leżeć na ziemi połamane.
Miejsca potrzebuje sporo i jak to posiejesz w tunelu, ło panie, jeszcze jak wszystkie nasiona z owocu, ło panie.


@Qullion: Nie no, tak z 10 roślin sobie zamierzam posiać. Tunele będe miał bo stwierdziłem że zrobie sobie kilka takich pseudotuneli po taniości z gałęzi i stretcha :D Bardzo szczelne to nie będzie ale coś tam da :D

Ja sam muszę się wgłębić w to przycinanie bo w domu to trzymam i
@gobi12: planuje postawić tunel tropikalny na wiosnę, lato i trochę jesieni. Na miechunkach mi nie zależy, więc do ziemi idą. Już późnym latem posadziłem odpady i się przyjęły.