Wpis z mikrobloga

@Simfecstio: Mam pod panelami korek, włókno drzewne i matę kwarcową (w różnych pomieszczeniach oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Najlepiej tłumi mata kwarcowa - w ogóle nie czuć że chodzisz po panelach. Z tym że jest dość droga (droższa od paneli które na niej leżą...). To jest akurat parter więc nie wiem jak pod spodem by było, ale powinno tłumić świetnie. Korek 4mm myślałem że będzie od
  • Odpowiedz
  • 0
@hitherto trochę drogie. To w ogóle nie do mojego mieszkania tylko sąsiadów. Najtańsze i najlepsze. O hałas mi nie chodzi bo raczej nic nie słyszę. Drgania żeby tłumiło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simfecstio: jeżeli to stara kamienica to z drganiami raczej nic nie zrobisz. Taka konstrukcja stropu. Jak dzieci skaczą z łóżek to pięć czy dziesięć milimetrów podkładu raczej nie pomoże.
  • Odpowiedz
  • 0
@czerpa jak nie pomoże to lipa. No ale całość podłogi byłaby pokryta jakaś guma to powinno tłumić drgania. Bo tak to masakra jest. I skok ok. Ale żeby chodzenia nie było słychać
  • Odpowiedz
  • 0
@elpikel trochę tak. Jak biegają na górze to słychać. Nie da rady. Ale ogólnie nie ma tragedii. W praktyce słychać tylko dzieci jak biegają. Myślę że mega dałoby radę kupić im klapki miękkie xd
  • Odpowiedz
  • 0
@elpikel u mnie pechowo wyszło bo brat nie za dużo chciał podnosić podłogę bo ma aneks kuchenny i blat był za nisko.... Ale ja bym kupił jak najgrubsza izolacje i na to jeszcze podkład pod panele. Ważne żeby nie było też za miękkie bo panele się rozejdą. I najlepiej jakieś miękkie klapki bo jak dzieci biegają to równie dobrze mógłbyś młotkiem uderzać w podłogę. To nie da rady. Raczej zawsze słychać.
  • Odpowiedz
  • 0
@elpikel taka gumowa xd twarda na legary. Później miękka kolejno chyba 3 i 5 mm. I 5 mm podkład wygładzający z leroya. Już nie pamiętam jaki dokładnie to było parę lat temu.
  • Odpowiedz