Wpis z mikrobloga

myślisz że jak nie udało się nam przez 100k lat to teraz się uda?


@Sl_w_k_1: Myślisz że 100k lat temu była finansowana z budżetu państwa nauka urojeń religijnych w państwowych szkołach? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: No i może teraz czas zastanowić się DEMOKRATYCZNIE czy warto delaj brnąć w to gówno.
Aha, nikt nigdy nie głosował nad ratyfikacją konkordatu, ani zadna partia nie miała tego w programie.
A, no i zapomniałbym. W samym końkordacie nie było mowy o finansowanie nauki katobajek z budżetu. To późniejsze (demokratycznie) wybrane rządy na zlecenie katolickich oligarchów zrobiły.
  • Odpowiedz
@PDCCH: nie mam nic do wierzących, sam nawet w jakimś tam stopniu nim jestem, ale nosi mnie jak patrzę jak od najmłodszych lat wszystkim bez wyjątku wlewa się papkę do głowy że Bóg istnieje i #!$%@?, i jeszcze straszenie dzieciaka tym szatanem ehhh. szkoda #!$%@? gadać
  • Odpowiedz
od najmłodszych lat wszystkim bez wyjątku wlewa się papkę do głowy że Bóg istnieje i #!$%@?, i jeszcze straszenie dzieciaka tym szatanem ehhh


@Grzesiek007: No niestety, tak się produkuje "wierzących". W młodym wieku znacznie łatwiej wmówić totalne nieracjonalne bzdury z jakich składa się katolicka (i inne) religia
  • Odpowiedz
@PDCCH: Jedynym plusem religii szkołach jest czasem lokalizacja gdy mowa o #!$%@? czy dalekie dojazdy.

Zaś fakt że dostają za to pieniądze od państwa jak normalni nauczyciele to jest #!$%@? całkiem nieporozumienie.
I generalnie religijnych treści raczej nie powinno się serwować w miejscu przeznaczonym do zdobycia rzeczowej, sprawdzonej wiedzy z zaufaniem do nauczycieli. Nie zawsze ale bywa że dochodzi do zgrzytu światopoglądowego jak katechetą zostanie radykał, u mnie babka w
  • Odpowiedz
@Solinvictus: Nie. Jedynym plusem jest to, ze mlodziez dzieki temu przymudowi coraz bardziej krytycznie patrzy na koscipl i wiate w te gusla. To jeden z istotnych czynnikow przyspieszajacych nieuchronna laicyzacje
  • Odpowiedz