Wpis z mikrobloga

W ciagu zaledwie 5 dni Canonical (firma rozwijająca #ubuntu) zebrała już $6,742,761 na realizacje projektu #smartphon.a Ubuntu-Edge. Jak tak dalej pójdzie, to w przyszłym tygodniu zostanie ustanowiony nowy #crowdfunding.owy rekord świata. Obecny ($10,266,845) należy do Pebble, jednak Pebble w ciągu 31 dni zebrało "zaledwie" $3.3M, czyli kwotę 10-krotnie mniejszą niż tą, którą stara się zebrać Canonical.

#geek #ubuntuegde
noisy - W ciagu zaledwie 5 dni Canonical (firma rozwijająca #ubuntu) zebrała już $6,7...
  • 5
@bodzio_pl: mi by tam brakowało jeszcze możliwości podłączania wspierającego sprzętu. Powiedzmy sobie szczerze, telefon zawsze będzie dużo słabszy niż komputer, więc używanie telefonu jako stacji głównej nie będzie do końca optymalne... chyba, że można było by podłączyć jakoś inny sprzęt do telefonu, który brał by część obliczeń na siebie.
@noisy: Raczej chodzi mi o samo posiadanie takiego UbuntuOS, na PC to zaczynam preferować debian, mint debian, zainteresował mnie tez archlinux. A ubuntu z unity niezbyt mi się podoba, miałem 12.04 LTS i niestety problemy z crash'em, tesotwałem gry steamowe, no spadki fps przez środowisko graficzne czyli fail. Na XFCE4 było o wiele lepiej, na gnome też.

EDIT:

Wracając do telefonów, nie mam żadnego smartphone'a i jedynie brałbym android/ubuntuos jeśli się