Wpis z mikrobloga

#elektroda #elektronika Mireczki, mam kawałek elektroniki a gniazdami w a nich są moduły. .. gdzie w Warszawie znajde serwis albo jakigoś Mireczka który wylutuje gniazda i przylutuje moduły bezpośrednio do płyty? Bo szczerze to juz mam dosyuć chodzenia po serwisach które wielce piszą że "naprawiają elektronikę, podzespoły itp" a jak pokazuje o co mi chodzi to kolejny spasiony janusz wielki elektronik patrzy się na mnie jak na debila..
K.....1 - #elektroda #elektronika Mireczki, mam kawałek elektroniki a gniazdami w a n...

źródło: comment_PQSqav7IKKC02XKWzQXjhoowyNNR6YWh.jpg

Pobierz
  • 17
wylutuje gniazda i przylutuje moduły bezpośrednio do płyty


@Kopytko1:

"gniazda" -> podstawki
"moduły" -> układy

I tak ja napisali poprzednicy, takie działanie nie ma sensu.
@MiQ27: zawsze miałem problem z ta kartą, bawie sie w odrestaurowanie starego komputera pytałem i ludzie mówią ze te gniazda czesto nie stykały i zalecali przylutować od razu do płyty
mam informacje ze problem niestabilnosci moze wynikac z tych podkladek wlasnie bo sa slabej jakosci i moga nie stykac


@Kopytko1: Ale to nie powód, żeby ryzykować uszkodzenie układu. Jak kolega wyżej pisze, kupić nowe gniazda dobrej jakości i wymienić. Do tego od razu tego elektrolita i inne też jeśli są pod spodem.
@slavoy: dzieki, zoabcze jeszcze czy w poblizu nie uda mi sie kogos znalesc i wtedy ewentualnie bym wysłał.. a kondensatory tez by dalo rade wymienić? od razu bym podesłał tez plyte glowna do amigi i zasilacz przy okazji..