Wpis z mikrobloga

Chwilowo zmniejszyłem ilość cache dla firefoxa, żeby chociaż móc go wyłączyć, aby pamięć zwolnił bez restartu systemu. Jak mi się tego odechce to chyba przejdę na chromium.
@asdasdce2w: tym, że w ciągu kilku sekund zużycie ramu z 3G wynosi 8G (tyle mam), co powoduje zawieszenie systemu. Nie jestem nawet w stanie wyłączyć firefoxa, muszę komputer restartować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@stokot: @Kryspin013: Na firmowym lapku używałem liska z narzędziami deweloperskimi. Częste odświeżenia strony i 16 GB pamięci zawalone, że nawet swapu brakowało. Czasem w kilka godzin, czasem po kilku dniach. Dawałem mu szansę wiele razy z różnymi ustawieniami, ale poddałem się.

Na domowym kompie mam Kubuntu i lisek działał nawet dobrze, bo służył tylko do przeglądania internetu, ale wyleciał za swoje 2 fps podczas odtwarzania filmów. Na Chromie tych problemów
tym, że w ciągu kilku sekund zużycie ramu z 3G wynosi 8G (tyle mam), co powoduje zawieszenie systemu. Nie jestem nawet w stanie wyłączyć firefoxa, muszę komputer restartować.


@stokot: Może masz ustawienia #!$%@?? Sprawdzałeś na czystym profilu?

Na firmowym lapku używałem liska z narzędziami deweloperskimi. Częste odświeżenia strony i 16 GB pamięci zawalone, że nawet swapu brakowało.


@andale: Z czego konkretnie korzytsałeś? Spróbuję problem odtworzyć u siebie. W pracy u
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Z czego konkretnie korzytsałeś? Spróbuję problem odtworzyć u siebie. W pracy u siebie nie zauważałem tego.

@Kryspin013: Jeszcze dwie osoby w biurze korzystały z liska na tym samym sprzęcie i bez problemów. Możliwe, że to osobliwa konfiguracja systemu sprowadziła na mnie te problemy. Problem był odczuwalny w wersji ze snapa jak i z apt.
@Kryspin013: jako ustawienia rozumiesz about:config? Jak tak to zmieniałem z jakimś poradnikiem na bardziej 'secure'. Wątpie, żeby wyciek pamięci był spowodowany jakimiś dodatkami, np ublock origin, https everywhere czy cookie autodelete.
jako ustawienia rozumiesz about:config? Jak tak to zmieniałem z jakimś poradnikiem na bardziej 'secure'. Wątpie, żeby wyciek pamięci był spowodowany jakimiś dodatkami, np ublock origin, https everywhere czy cookie autodelete.


@stokot: Jakieś ustawienia powodowały mi kiedyś w firefoxie, że wolno przeglądarka mi działała ale miałem te ustawienia przynajmniej od kilkunastu dużych wydań.