Wpis z mikrobloga

Hej. Pytanie do znawców azji. Mam obok takiego niezłego chinola no i tam jak się zamawia te tradycyjne kurczak z X, to większość podana jest tak (szczególnie na wynos) że jest sporo tego sosu w którym zanurzony jest kurczak i te warzywa itp i o ten sos właśnie mi chodzi. Jest on smaczny, aromatyczny i można go sobie połączyć z ryżem ale w żadnym przepisie "z neta" nie widzę czegoś takiego. Pytanie jak go uzyskać? Próbowałem podsmażyć warzywa z dużym dodatkiem sosu sojowego ale to za mało.

Innymi słowy jak zrobić sobie domowego chinola np kurczak z imbirem i warzywami w aromtycznym sosie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gotujzwykopem
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AdrianV91: Taką bazą każdego "chińczyka" jest sos sojowy, bulion i mąką kukurydziana/ziemniaczana/ryżowa. Podam ci przepis z ktorego ja korzystam i wychodzi bardzo podobnie jak u chińczyka.
-60 ml sosu sojowego jasnego
-Niecały kubek bulionu ( może być z kostki rosołowej)
- czubata łyżka mąki
Na rozgrzaną patelnie z sporą iloscia oleju, dajesz czosnek, imbir oraz papryczke chili (jesli lubisz ostre) gdy to sie chwile przesmaży ale nie zacznie palić, dodajesz
  • Odpowiedz
@SzamanAlkoholu: kostka rosołowa? bez przesady.

@AdrianV91: Poczytaj składy gotowych sosów do chinczyka i będziesz wiedział czego używać. Do dobrego chinczyka idzie dużo przypraw ale w małych ilościach, dlatego skompletowanie całego zestawu może się wydawac drogie ale wystarczy na długo. Podstawa w kuchni azjatyckiej to czosnek, imbir, sos sojowy i pozostałe: trawa cytrynowa, czosnek niedźwiedzi (często w zupkach chinskich - daje ten charakterystyczny aromat), świeżo zmiażdżona kolendra (nasiona), kolendra
  • Odpowiedz