Wpis z mikrobloga

Pytanie do mireczków/mirabelek posiadających kuchnie z #ikea method. Mam wnękę 121 cm w której planowałem umieścić wysokie (248 cm) słupki po 60 cm w jednym lodówka + zamrażarka a w drugim piekarnik jednak w tych ich programie do "wyklikania" kuchni mam ostrzeżenie że szafka z lodówką jest za blisko ściany i powinno być 5 cm odstępu. Domyślam się że chodzi mu o otwieranie drzwi które potrzebują trochę luzu, ale na necie znalazłem mnóstwo zdjęć gdzie lodówka jest zabudowana w słupku zaraz przy ścianie bez żadnej blendy. Pytanie czy ktoś ma takie rozwiązanie i jest ok czy jednak program (czasami irytujący) wrzuca mi to jako wskazówkę i mogę zignorować? Akurat do najbliższej ikei mam 120km i nie chcę tam specjalnie dymać żeby dopytać.
  • 2
@lizak21 Kuchnia wczoraj zamówiona, ostrzeżenie w planerze ikea jest dlatego ze nie rozróżnia czy wnęka ma 60cm czy 200 cm glebokosci, babeczka ktora sprawdzała moj projekt powiedziała ze bedzie ok, co innego gdyby wnęka byla głębsza bo miałbym problem z otworzeniem drzwi do kata prostego bo klamka uderzyłaby P sciane, a jesli jest 60 cm to wszystko bedzie ok. Zobaczyny; dostawa juz za tydzien (òóˇ)