Wpis z mikrobloga

Witam, od niedawna inwestuję w akcje, o dziwo jak narazie z bardzo dobrymi wynikami, używam konta w DM Bossa, natomiast zaczynam odczuwać brak możliwości inwestycyjnych oferowanych przez ten portal.

W związku z tym mam pytanie, który broker ma najlepszą ofertę jeśli chodzi o inwestowanie w shorty (jak najszersze spektrum spółek polskich, główne spółki amerykańskie i niemieckie) oraz w kontrakty w kierunku long (może być CFD) lewarowane na głównie polskie spółki z mWIG i sWIG (a najchętniej tez z NewConnect).

Mam jeszcze pytanie, który z platnych serwisów informacyjnych/gieldowych polecacie? Najbliżej ideału byłaby aplikacja, która szybko podawałaby interesujące mnie informacje (z konkretnych spółek) w postaci powiadomień systemowych.

Dziękuję za odpowiedzi:)
#gielda #akcje #gpw #inwestycje
  • 8
  • Odpowiedz
@tomson7: nie pomogę Ci, ale mam pytanie: jak oceniasz intuicyjność i łatwość obsługi apki od nich? Sam się zastanawiam nad przeniesieniem do nich, bo z apki ING średnio zadowolony jestem, no i te chwilowe awarie co jakiś czas, teraz już mniej ale kiedyś była masakra..
  • Odpowiedz
chcialem grac na long/short spolek z mwig i newconnect, mwig/swig jest chyba na cmc? ale newconnect nie widzialem; chcialbym miec tez mozliwosc zagrania np. w piatek po ataku usa na short wig, short sp500, long ropa i zloto, short lufthansa/inne linie lotnicze
btw skad bierzecie szybkie info np. na temat wynikow WZA - na stronach oficjalnych moga byc pozniej - pap? a informacja o np. duzej dywidendzie moze mocno i szybko wplywac
  • Odpowiedz
kilka interesujacych wysokodywidendowych spolek sprawdzalem i zwykle od ogloszenia do wyplaty niezle roslo, czesto ze swieca po ogloszeniu (wiaze sie to pewnie tez z rownoczasowym ogloszeniem dobrych wynikow finansowych). shorty to rzadko, glownie chce grac long na kontraktach, gdyz kapital glowny mam ulokowany w asbis i cdprojekt, z ktorych dopiero pozniej chce wychodzic (z tego pierwszego po dywidendzie, szykuje sie wysoka).
Na XTB mozna przejrzec cfd ale nie maja New connect (przynajmniej
  • Odpowiedz
A jednak biznesradar mimo lepszsgo interface ma minus - nie pokazuje notowań na żywo, większość spółek jest z opóźnieniem ok. 20min
@Wrilan: juz
  • Odpowiedz