Wpis z mikrobloga

Hej @ZespolmBanku, pytanko - gdzie mogę podać BIC zlecając przelew zagraniczny (UE)?
Nie widzę odpowiedniego pola w formularzu. Nie znalazłem info na Waszej stronie.

Tutaj znalazłem

Numer IBAN będzie Ci potrzebny do przelewów walutowych. Podawaj go razem z kodem BIC/ SWIFT banku beneficjenta.

(dla przelewów walutowych). Czy zlecając "przelew zagraniczny" (bez posiadania konta walutowego), kod BIC nie jest wymagany? Dlaczego?
  • 5
@ZespolmBanku w podlinkowanej wyżej stronie, w "Jak wykonać przelew walutowy SEPA w mBanku?", w 4 punkcie instrukcji:

Wpisz IBAN rachunku w Unii Europejskiej rozpoczynając od skrótu nazwy kraju, następnie podaj numer BIC banku odbiorcy (zwany też kodem SWIFT).

Jednak takie pole nie istnieje. Korzystam z konta eKonto, które powinno pozwalać na przelew SEPA (co potwierdza ww. strona). Help (,)
@ZespolmBanku: Tak. Może BIC jest pobierany automatycznie i nie można go wpisać? Skorzystałem z już Santandera, wiec problem rozwiązany, niemniej, chetnie dowiedziałbym się jak to działa w mBanku - przyda się na przyszłość.
@ZespolmBanku: rozumiem. Dzięki!
Nawiasem - Santander rozwiązuje to tak, ze po wpisaniu IBAN pobiera dane banku, wraz z numerem BIC i wszystko prezentuje użytkownikowi. Może warto skorzystać z takiego rozwiązania. Pzdr