Wpis z mikrobloga

W przypadkowych sytuacjach zawiesza się laptop. Ekran jest rozmazany tak jak na obrazku(dość intensywniej bo nie widać nic), zawiesza się dźwięk, kursor i nic nie można zrobić - czasami to występuje ale już bez efektu rozmazanego ekranu. Zdarza się tak różnie. Raz na miesiąc albo dwa razy w ciągu dnia. Co może być przyczyną? Wcześniej był win8, problem zaczął się pojawiać na win7 ale wątpie by oprogramowanie było przyczyną. Przegrzewanie się? Jakieś pomysły
#laptopy
warning_sign - W przypadkowych sytuacjach zawiesza się laptop. Ekran jest rozmazany t...

źródło: comment_aWStTbSMRtRMhbCvbb9tznCqDH53HWAL.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@warning_sign: kabel HDMI czy co tam masz za wyjście display port, czy VGA, podpinasz w takim momencie pod tv i sprawdzasz czy na tv jest normalny obraz.

Przetestuj wcześniej by mieć pewność, że jak działa normalnie, to po wpięciu kabla też normalnie wyświetli obraz.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@warning_sign: potwierdzam, miałem identyczny problem z RAMem. Memtest nic nie pokazywał, nawet po kilku godzinach pracy. Po wymianie kości na inne nigdy więcej się to nie powtórzyło. Oczywiście, powód może być inny, ale u mnie konkretnie RAM zawinił.
  • Odpowiedz
@warning_sign: Niestety memtest może nie wykryć. Kiedyś pracowałem na serwisie i jak były objawy które podałeś to na 99% to był ram. Jak masz możliwość to pożycz od kogoś albo kup, zrób testy kilkudniowe i oddaj.
  • Odpowiedz