Wpis z mikrobloga

Czy według was około 2 stron a4 wypowiedzi wystarczy na 15 minutową prezentację? Mam zrobić na #studbaza wypowiedź ustną i zastanawiam się czy około 2 strony, na pewno przedłużone przeze mnie bo jednak będę mówił też od siebie wystarczy na 15 minut.
#pytanie #kiciochpyta
  • 7
@Asterling: nie wiem czy u Ciebie to zadziała, ale weź napisz sobie równoważniki zdań, a nie pełne zdania, wiesz, tak hasłowo, od myślników. Podziel tematycznie po 3-4-5. Wrzuć sobie na slajdy. Jeśli po 3-5 punktów wyjdzie Ci na jeden slajd i slajdów będzie ok. 12 to będzie akuratnie na 15 min. Łatwiej też zapamiętasz co po kolei mówić, szczególnie jak do każdego slajdu wrzucisz jakiś mały obrazek kojarzący się z tym
@Asterling: włącz sobie stoper i powiedz to będąc sam w pokoju. dodaj do tego z 5 minut na stres i miotanie się i zobaczysz. ale wydaje mi się, że tak. i to co kolega wyżej napisał też na propsie. zrób wszystko, tylko nie czytaj z kartki. wtedy będziesz leciał jak najszybciej i przeczytasz to w 5 minut zanudzając wszystkich. jak będziesz opowiadał zerkając co jakiś czas na kartkę to powinno styknąć
Ale w sumie prezentacja to nie jest taki zły pomysł.


@Asterling: ja nie mówię że masz pokazywać slajdy, tylko sobie na nich poćwicz :) łatwiej nabierzesz płynności w mówieniu i świadomości w którym miejscu jesteś. A zrobienie ich z 2 stron tekstu to pół godziny roboty :)
@Asterling: Na luzie, jeśli robisz faktyczną prezentację, a nie czytankę. Jeśli zamierzasz wydukać te 2 strony i na tym poprzestać, w najlepszym przypadku rozciągniesz to może na 3 minuty. Jeśli jednak znasz się na temacie, poopowiadasz coś między wierszami, a te 2 strony będziesz traktował jak skróty myślowe, a nie coś, co trzeba bezmyślnie przeczytać, rozciągniesz to przy odrobinie wprawy nawet na godzinę.