Wpis z mikrobloga

Cześć! Ktoś używał z Was może klawiatury Keychron K1 V3 ? Widzę, że na stronie oferują 2 rodzaje przełączników Blue/Red. Blue są klikalne a red chyba liniowe? Czyli jeżeli przełącznik jest liniowy, to odczucie będę miał prawie takie samo jak na membranówce?
Jeżeli ktoś posiada taką klawiaturę, mógłby podzielić się opinią? Obejrzałem kilka filmików na necie, ale opinie są skrajnie podzielone, a do tego teraz te przełączniki zmienili...

Klawiatura miałaby być używana do programowania i zależy mi na najniższym możliwym skoku dlatego, że aktualnie korzystam z magic keyboard i jest mi na nim bardzo wygodnie, no ale chciałbym sprawdzić jak będzie na mechaniku.

#klawiaturamechaniczna #pytanie #klawiatura
  • 5
Czyli jeżeli przełącznik jest liniowy, to odczucie będę miał prawie takie samo jak na membranówce?


@Elementx: nie. Ale nie będzie "schodka" czy innego feedbacku w momencie aktywacji klawisza.

mi na najniższym możliwym skoku


Pytanie czy chodzi Ci o drogę do aktywacji czy drogę "do dna", bo w mechanicznych przełącznikach aktywacja jest z reguły w okolicach połowy drogi "do dna". Zazwyczaj jest to odpowiednio 2 mm i 4 mm, czyli droga do