Wpis z mikrobloga

#komputery #pcmasterrace #skladamkomputer #pcbuild

Murki, składam blaszaka za +/- 4k, rzućcie okiem czy to ma sens

Ryzen 5 3600 (chłodzenie pewnie Silentium PC Spartan 3 PRO)
MSI B450M Mortar MAX
RAM 2x8GB 3200MHz CL16 (jeszcze nie zdecydowałem ostatecznie jaki model)
Palit(?) GeForce RTX 2060 SUPER (ewentualnie jakiś Radeon RX 5700)
ADATA XPG SX8200 PRO 512GB
Silentium PC Vero L2 600W
i to bym zamknął w Silentium PC SG1 z meshem na froncie + jakieś dwa wentylatory dla przepływu powietrza

Ale co ważniejsze, to gdzie zamówić? Uda mi się gdzieś urwać kilka złotych względem morelowych? Może znacie jakieś sklepy których nie indeksuje ceneo a mają spoko ceny?
  • 8
@Drzej podzespoły wydają się być ok w tym budżecie, a zamawialbym na morelach, bo to pewne źródło. Dużo tutaj narzeka, ale ja zostawiłem tam może już z 50k i nigdy nie było najmniejszego problemu. Od AGD po części do pc.
@tomszczyk Widzę, że można kupić ten procek, płytę główną i kartę graficzną od xtreem na alledrogo i urwać jakieś 50-70 złotych ( ͡° ͜ʖ ͡°) a z morelami nie miałem nigdy problemów i kupię u nich jak już się zdecyduję, ale cebulacko pomyślałem że może uda się coś taniej
ADATA XPG SX8200 PRO 512GB


@Drzej: No ja bym dysku dorzucił.
Albo zamiana na 1TB SSD, albo chociaż oprócz tego 500GB jakiegoś 1TB HDD.

No ale zależy czego oczekujesz, jak wystarczą Ci 2-4 zainstalowane najnowsze gry to wystarczy 500GB, bo teraz te nowe gry są po 100GB+ ( ͡º ͜ʖ͡º)
RAM 2x8GB 3200MHz CL16


@Drzej: W podobnej cenie masz 3600MHz lub 3733MHz, szybszy ram to większa wydajność ryzenów 3 generacji. Lub cruciale z AES w kodzie producenta, wtedy musisz sam podkręcić do 3600/3733MHz.
@KrojonyAnanas: Za jakiś czas dokupię jeszcze 1TB SSD na SATA i mam jeszcze stary 1,5TB HDD do wrzucenia do budy także spoko, dam radę
@adrpan faktycznie przypomniałeś mi, też kiedyś takie coś słyszałem, spróbuję, dzięki
@Viscop i tak myślałem żeby coś tam podkręcać, ale poszukam w budżecie szybszych
Dzięki wszystkim za rady ( ͡ ͜ʖ ͡)