Wpis z mikrobloga

  • 6
@Maciek5000 lepiej odciąć się całkowicie od MH i przebrnąć wszystkie etapy samemu. Krok po kroku po dokumentach, dużo jest dostępne online. MH jeśli chodzi o płatność to jest rak jak dla mnie, poza tym zaprzeczenie idei i bazowanie na błędach innych i powielanie ich.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Maciek5000: ja na MH z kolei nic nie znalazłem, a sam znalazłem w zbiorze księg kościelnych, najdalej udało mi się do 1760 roku od strony ojca, od strony matki z kolei bardzo słabo, większość nie przetrwała wojny zapewne
  • Odpowiedz
@Maciek5000 Ja na MH znalazłam tylko jedno wartościowe powiązanie, które doprowadziło mnie do odnalezienia pary kolejnych przodków. Pozostałe powiązania znalezione przez MH to śmieci, z drzew po 10-20k rekordów utworzonych przez jakichś noobów dodających jak leci co znajdą. W trzech przypadkach mój pradziadek jest dodany do błędnych drzew, ktoś dodał go tylko na podstawie roku śmierci jego matki, nic poza tym się nie zgadza.
  • Odpowiedz
  • 0
@kurazjajami zależy jaki region, jaka parafia jaki rok. szukajwarchiwach, familysearch, genealodzy.pl, genbaza, no i same archiwa robią kwerendy i wysyłają na maila skany ale trzeba poczekać
  • Odpowiedz