Wpis z mikrobloga

Czołem mireczki 15k. Mam pytanko z natury #csharp , #dotnetcore i #identityserver .
Mam w solucji 2 aplikacje - WebAPI i IdentityServer4 powiązany z LDAP jako bazą użytkowników. Udaje mi się już autoryzować do WebAPI przez IS4 (mam też w claim'ach informacje typu id, nazwa czy grupy użytkownika pochodzące z LDAP). I tutaj mam problem z kontekstem(?) użytkownika. W bazie WebAPI chciałem zrobić tabele z informacją kto dodał/edytował/usunął wpis ale nie widzi mi się przekazywać z kontrolera do DAL id użytkownika(z claim). Chciałbym to zrobić w bardziej elegancki sposób. Jakiś UserManager bez Identity czy coś podobnego. A może kombinuje za bardzo?
  • 7
@bacteria: Tworzę, tylko w tym momencie zrobiłem jedną tabelę Users gdzie jest Id i Id/nazwa z Ldap i jedyne na co wpadłem to szukanie użytkownika w bazie API na podstawie id z claima(które jest id z ldap). Nie wiem czy nie zagmatwałem trochę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@throwyn: nie bardzo rozumiem co dokladnie reprezentuje dla Ciebie LDAP? LDAP to protokol dostepu i w tym kontekscie po prostu jakos mi sie to nie laczy w calosc. Gdzies musisz miec Active Directory/Baze uzytkownikow i to z niej powinienes wyciagac ID uzytkownika.