Wpis z mikrobloga

#crpg #pathfinder #pathfinderkingmaker
Hej, gra Pathfinder Kingmaker ... czy to gra typu gram i uczę się grając, czy też co chwila trzeba zaglądać do google(widzę jakieś elementy #dungeonsanddragons , co przeważnie wiąże się z wysokim poziomem wejścia), a teraz nie mam czasu, ni chęci angażować się w 100% w grę, potrzebuję czegoś do odstresowania po pracy ze dwie godzinki dziennie, bez potrzeby przekopywania się przez strony poradników... To taki balduropodobny twór?
Dzięki
RabarbarDwurolexowy - #crpg #pathfinder #pathfinderkingmaker 
Hej, gra Pathfinder Ki...

źródło: comment_hWyb0bVuWja10jFBBA3TtPEMskNUoxq1.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@RabarbarDwurolexowy: Mam i nie grałem jeszcze, z tego co słyszałem to łatwo nie jest. Mi na przykład ciężko będzie z angielskim, bo czytanie mi wydłuży rozrywkę i trochę męczy. Raczej gra dla fanów crpg. Lekko to na pewno można do Divinity Original Sin 2 podejść, zabawa jest fajna gra się przyjemnie
  • Odpowiedz
@albertbranka: OK, to by się pokrywało z tym co piszą niektórzy na Steam'ie(bo niestety większość recenzji jest ogólnikowa: super fajna), Co do angielskiego, nie mam problemu, gorzej ze źle przetłumaczoną, trudną, techniczną grą, gdzie po polsku jest jakiś bełkot, bo ktoś nie ogarniał przy tłumaczeniu.
Widzę opisy umiejętności/czarów, scrolli, po angielsku i są one dość ogólnikowe, pewnie robione z założeniem że mamy jakoś wiedzę na temat gier D&D-podobnych. Ściągnąłem pirata,
  • Odpowiedz
@RabarbarDwurolexowy: Można to było za grosze kupić na jakiś promocjach, ale jak przegapiłeś to nie ma co przepłacać. Pirat może być nieaktualny, bo tam ciągle coś poprawiali. W każdym razie możesz dać znać czy Ci się podoba. Mi po angielsku trudniej się w fabułe zagłębić
  • Odpowiedz
@RabarbarDwurolexowy: Fabuła bez żadnego DLC zajęła mi ponad 120h, więc jak chcesz sobie pograć na luzie to nie wiem czy to jest dobry wybór. Co do znajomości Baldura i zasad DnD, w grze masz 16 klas, każda ma po 3 subklasy chyba, i jest jeszcze 7 klas prestiżowych do których trzeba spełnić odpowiednie warunki. Prawie każdą klasę można łączyć (chyba że charakter to uniemożliwia). Więc możliwości jest bardzo dużo xD, jak nie znasz za bardzo zasad pathfindera (który jest podobny do DnD 3.5) to może być ci ciężko skleić silną postać. Ale na normalu powinienieś dać radę jak jakkolwiek ogarniasz gierki RPG. Ewentualnie jest autobuild, ale to psuje zabawę ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Co do rozgrywki jest praktycznie tak samo jak w Baldurze, aktywna pauza, każdy ma 1 akcję (podzieloną na mniejsze) na turę, gdzie atakuje, rzuca zaklęcie, pije miksturę itp, ale jest dużo jaśniej wyjaśnione co ile czasu zajmuje. Masz licznik nad głową postaci ile mu zostało do końca jego tury, czy może wykonać jeszcze standardową akcję (atak/czar), czy szybką (wypicie mikstury/użycie umiejętności która jest szybka). Jak nie lubisz real-time with pause, możesz pobrać moda na turn-based, zgaduję że czas gry wydłuży się przynajmniej dwukrotnie, ale to jak wolisz. Podobno bardzo dobrze zrobiony, można go wyłączyć w każdym momencie więc jakieś gówno-walki z wilkami możesz na szybko zrobić. W grze nie było miejsca żeby utknąć, poradnika można co najwyżej użyć żeby znaleźć brakujące kawałki artefaktów, albo rozwiązać jakąś poboczną zagadkę.

Fabuła dla mnie była mistrzowska. Nie było żadnego wybrańca, żadnej zagłady ludzkości,
  • Odpowiedz
@Kaiborr: Grać w tak dużego crpga na tłumaczu, gdzie połowa gry to dialogi to takie 2/10 według mnie xD. Albo po angielsku, albo olać grę całkowicie, bo klimat całkowicie zniknie, no i pewnie pełno niezgodności w tłumaczeniu umiejętności i itemów, przez co się będzie można pogubić :G
  • Odpowiedz