Wpis z mikrobloga

@Jednobrewy: grałem w dużo gier, nie wyskakuj mi z jakimś talizmanem co gra sie 9h bo cie moge jedynie wysmiac

@Niekumaty_: każdym. prosta lecz przyjemna gra. wytlumaczysz ją każdemu nawet po pijaku. rozgrywka trwa 30 minut, rozne grupy wiekowe, zabawna gra, dla całej rodziny. do piwka idealna
@jebluschytrus: Wyskoczylbym raczej z czymś dobrym jak chociażby Blood Rage, Zimna Wojna, Wojna o Pierścień, Rebelia, Tzolkin czy wiele innych. A biorąc pod uwagę miejsce Łupieżcow na BGG jest około 8000 lepszych gier, więc uważaj z tak śmiałymi tezami jak 'najlepsza pod każdym wzgledem' ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jednobrewy: oh tak, bo jakis ranking w internecie jest wyznacznikiem czegos ( ͡° ͜ʖ ͡°). nie mowie o grach dla typowych fanatyków, gdzie trzeba poswiecic rok by poznac zasady. wymien mi lepsza gre ktorej zasady wytlumaczysz na biegu, trwa max 40 minut i ktorej rozlozenie nie zajmuje godziny.
@jebluschytrus: Właściwie to tak, ten ranking jest solidnym wyznacznikiem jakości. Długość tłumaczenia czy czas trwania to raczej mało znaczące elementy. Z takiej kategorii o jakiej mówisz to na przykład Tajniacy, Fantastyczne Światy, Sushi Go Party, Patchwork, Welcome To. To wszystko to tzw. fillery. Małe i szybkie tytuły, niezbyt zaawansowane, do pogrania czekając na kogoś, w przerwie, nie chcąc się wysilać czy imprezowo. Mają swoje miejsce w świecie gier, ale chociaż niektóre