Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe
Witajcie, planuje wystawic moj adres IP na zewnatrz majac internet mobilny LTE bez limitu w T-Mobile (jeszcze ten prawdziwy). Posiadam router Huawei B525 odblokowany (taki jak wydawal producent, te od T-Mobile maja blokowane funkcje). Posiadam podwojny NAT, biorac tracert na 8.8.8.8 wyskakuje mi moj router, a za nim IP 10.9.247.5. Jak pozbyc sie Dual NATa, a wlasciwie moc postawic serwer na tym internecie?
  • 12
Jak pozbyc sie Dual NATa, a wlasciwie moc postawic serwer na tym internecie?


@kosti11: Kupić* u operatora IP zewnętrzne.
*u różowych można chyba tylko na firmę.

Żaden operator mobilny nie oferuje odblokowanego IP zewnętrznego od tak, kiedyś dało się w abonamencie pomarańczowych wyżebrać zmienny zewnętrzny za free, ale teraz to nie wiem.
@kosti11: No niestety nie. A jakie usługi chcesz wystawić na zewnątrz?
Jak potrzebujesz mieć dostęp po ssh do pc/serwera albo wystawić np: apache to możesz to zrobić za pomocą hidden service (tor). W tedy nie jest potrzebny publiczny adres IP.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brokenik: od kiedy? Ja brałem simkę ze stałym adresem no limit jakieś półtorej roku temu, nie było takich obostrzeń.
Poza tym b525 nie ma opcji DNATowania?
@kthxbye możesz sobie co najwyżej przekierować 10 portów i tyle. Po wyjęciu simki do Mikrotika LTE karta się nie loguje do sieci. Po wpięciu w router od T-Mobile wszystko działa. I. W karty w MT działają.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brokenik: moja simka lata w Mietku bezbłędnie przez te półtorej roku, dlatego zastanawiam się czy wiesz od kiedy zaczęli bindowac SIM do routera, bo to szalenie ważny szczegół.
A co do dnat na 10 wpisów, to myślę, że w większości domowych scenariuszy w zupełności to wystarczy :)
@kthxbye T-Mobile ma różne usługi. Ta z której ja musialem korzystać to jest jakieś lacze biznesowe i do tego przypisane do konkretnego BTSa. Nie można np. tej simki zabrać w inne miejsce bo nie będzie działać. Może tutaj jest cały problem. W każdym bądź razie lacze chodzi jak sraczka. Wieczorami leci max 10mbit