Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy da się oprzeć komunikację miejską tylko na metrze? Pozwoli to ograniczyć ilość samochodów w mieście? Dodatkowo czy da się bez dodatku mass transit budować trakcie tramwajowe i dworce?
#citiesskylines
  • 22
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@magucio: zdecydowanie metro najbardziej zmniejsza ruch

@piotreeek: najbardziej, ale wystarczająco na tyle, że można oprzeć cała komunikację na metrze, czy trzeba dołożyć autobusy?
  • Odpowiedz
@magucio: Nikt Ci nie zabroni, ale musiałbyś mieć dużo stacji przy kluczowych miejscach żeby to miało sens, inaczej będziesz miał tłumy na miejscach.
Bez MT da się pociągi tworzyć z tego co pamiętam. Ale z dodatkiem jest dużo lepiej. Zamiast busów dałbym tramwaje
  • Odpowiedz
@magucio: to zależy jak masz założone miasto. Ja mam właściwie ostatnie na planie krzyża. 2 długie linie załatiwją sprawę, mają po ok 3K pasażerów. Jak masz bardziej rozsiane linie to wtedy okręgi + autobusy
  • Odpowiedz
@magucio: lepiej w pętli w jedną stronę i druga linie jadąca w stronę przeciwna. Jeśli masz duże miasto zastanów się nad postawieniem w każdej większej dzielnicy stacji kolejowej i potem uszczegóławiasz transport metrem. Dodatkowo dzieki liniom kolejowym ciut zwiększa się przychód z turystyki.
Metro jest faktycznie spoko, bo w ogóle nie wpływa na to co masz na ziemi, ale to nie powinien być główny wybór wg mnie.

Grałem sobie jakieś 6h
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marellion: co masz na myśli mówiąc cheat?

Jak przy tak dużym mieście rozplanowałeś kwestie wysypisk śmieci i cmentarzy? Sam staram się dawać je jak najdalej od dzielnic mieszkalnych czy handlowych, ale nawet jak teraz buduje miasto od nowa i mam już 20k mieszkańców to coraz trudniej jest umieszczać je poza miastem
  • Odpowiedz
@magucio: no wiesz, wszystko zakopac i zrzucic na metro i sie nie martwic poxniej o nic :P. Z cmentarzy nie korzystam tylko z krematoriów. Zamiast wysypisk mam centra recyklingu i już i stawiam je albo w przemysłówce albo gdzieś na uboczu po dzielnicach bo tego się nie przeskoczy + polityka dzielnic na recykling czy tam zeby było mniej tych śmieci
  • Odpowiedz