Wpis z mikrobloga

#narty #elektronika #pcb #mikrokontrolery

Head KERS - narty z czipem.

Z punktu widzenia kogoś kto projektuje na co dzień obwody drukowane (PCB): płytka "KERS" z "czipem" w nartach HEAD wygląda jak totalna ściema zrobiona przez artystę/grafika który dostał przykładowe obrazki jak wyglądają PCB i starał się zrobić coś co wygląda podobnie.

Mam takie narty od kilku lat i dopiero teraz się temu przyjrzałem.
Z punktu technicznego: część ścieżek na płytce jest ślepa (z niczym się nie łączy), nie ma metaliwozanych przelotek więc niemożliwe żeby łaczyły się z drugą stroną płytki lub z warstwami wewnętrznymi. W zasadzie prawie wszystkie ścieżki są bez żadnego sesu. Kogoś poniosło. Jest też jakaś antena. Co niby miała by robić w tym systemie antena - nie wiem...

Mirki i mirabelki związane z elektroniką co o tym sądzicie? Może trzeba kupić jakąś używaną nartę, wyciąć ten czip, zbadać go jakoś miernikiem (bo przecież może to być zupełna atrapa). Ewentualnie dać go do "dekapitacji" żeby zobaczyć co jest w środku tego scalaka?
Fiskusmati - #narty #elektronika #pcb #mikrokontrolery 

Head KERS - narty z czipem...

źródło: comment_jlKIJz0QkuZInoG4ajpAglOXDfHZ9fp8.jpg

Pobierz
  • 14
@NiebieskiWStringach: Ja akurat te narty dostałem. Ale wydaje mi się, że nie ma różnicy w cenie pomiędzy innymi modelami konkurencji. Bardziej mi to wygląda na chwyt marketingowy, a "KERS" jeśli jest, to działa na jakiejś innej zasadzie, bardziej mechanicznej niż elektronicznej.
@Fiskusmati: ściema jak nic. W filmiku typek mówi coś o włóknach piezo - ok to może działać ale gdzie to magazynuje tyle energii żeby potem skutecznie spowrotem odksztacić nartę?

Płytka wygląda legit przez pierwsze 3 sekundy potem się robi co raz gorzej. Nie wspomnę o 3 pinach procka które idą przez pad GND do anteny xD

co do przelotek to nie musi ich być widać - czasami są zalane i trzeba
@Fiskusmati: A swoją drogą jak Ci się na nich jeździ? Jaki jest twój poziom zaawansowania i odczucia? Mam też te narty, choć jeszcze na nich nie jeździłem - kupione po ubiegłym sezonie w promce. Dotychczas spotkałem się tylko z pozytywnymi opiniami.
@erykah_badu: Jestem bardzo zaawansowany. Narty są bardzo stabilne. Wymagają dużo siły aby nimi skutecznie sterować, trzeba mieć mocne nogi. Na początku możesz mieć problem z bolącymi nogami, ale warto się tych nart nauczyć bo dają możliwość bardzo szybkiej jazdy carvingowej nawet po dużych muldach.