Wpis z mikrobloga

jestem ciekaw co stoi za decyzją żeby nie pokazywać już liczby komentarzy

czy geniusze z wykopu stwierdzili że zapytania "COUNT(*) WHERE znalezisko_id = ?" zabija serwery i pora na CS-a xD czy to jakiś test AB żeby sprawdzić czy użytkownicy będą więcej komentować

ja tu już dzikie optymalizacje widziałem np na niezalogowanym widać tylko paręnaście komentarzy pod znaleziskiem bo boty wchodzą i serwer zabijajo xD

#programowanie #wykop
KwadratowyPomidor2 - jestem ciekaw co stoi za decyzją żeby nie pokazywać już liczby k...

źródło: comment_ibqKb8k8pCbgQwPQbHW92XhsERxobEro.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@KwadratowyPomidor2: To już zależy od skali. Klucz wartość w redisie z krótką ekspiracją (kilka sekund wystarczy) pozwoli zrobić dziesiątki tysięcy zapytań na minutę ze strony serwera a baza danych niech się zajmie ważniejszymi rzeczami.
  • Odpowiedz
Takie rzeczy powinny i tak być cache-owane np. w redisie albo memcache-u.


@scriptkitty: teraz tak patrzę na główną i w sumie oni chyba to robią i chyba im redis #!$%@?ął xD bo niektóre znaleziska mają liczbę komentarzy a niektóre nie

nie wiem. ale na pewno przyszła pora na CS-a u devów wykopa albo jakiś test AB
  • Odpowiedz
To już zależy od skali. Klucz wartość w redisie z krótką ekspiracją (kilka sekund wystarczy) pozwoli zrobić dziesiątki tysięcy zapytań na minutę ze strony serwera a baza danych niech się zajmie ważniejszymi rzeczami.


@scriptkitty: a tak w ogóle co ty bredzisz?
  • Odpowiedz