Wpis z mikrobloga

egipska bawełna

@MirasekTurasek: Ja tu tylko wszedłem, żeby napisać, że egipska bawełna kosztuje jakieś 2 razy tyle co zwykła (za metr bieżący). Więc nie jest to jakiś luksus (choć ilość tkaniny potrzebna na t-shirt kosztuje w detalu więcej niż kilka dolarów bo kilkanaście).
  • Odpowiedz
@MirasekTurasek czerwone tło i napis to zajebista koszulka? w jakich czasach my żyjemy xD streetwearowcy to podludzie


@seanconnery: Heh, moze od wtedy gdy to wlasnie Supreme lata temu mocno spopularyzowalo boxlogo? (wlasnie ten kwadrat i napis). Zostalo to przeruchane juz przez setki marek, a ich cena wynika z popyt/podaz. Jest mala podaz a jest ogromny popyt - cena wynika z odsprzedazy ciuchow a nie sprzedazy ich przez Supreme za
  • Odpowiedz
Oczywiście, ze jest. Jeżeli nie jest się ostatnia ciamajda, to markowe ciuchy zawsze podnoszą atrakcyjność.


Atrakcyjność podnoszą schludne, zadbane i dopasowane ciuchy, a nie te z wielkim logiem producenta.

Chociazby pod katem zaradności życiowe - skoro stac Cię na Balanciagi za 4k,


To
  • Odpowiedz
@Blinkenstein: Jezu, skasował mi się komentarz. W skrócie wiec - jak kogoś stac, to niech kupuje. Uwierz mi, nie muszę się dowartościowywać ciuchami, robię to w inny sposob ( ͡° ͜ʖ ͡°) miałeś keidys w ręku ciuch za kilka tys euro? Szczerze wątpię, ale jeżeli rzeczywiście znalazłeś Lepsza jakość za sto zł, to proszę pokaz, kupię hurtowo i sprzedam drożej
  • Odpowiedz
miałeś keidys w ręku ciuch za kilka tys euro?


@Matioz: Miałam - w sklepie. Kilka razy. Co najlepsze to jakościowo było gorsze niż odpowiedniki kilkadziesiąt razy tańsze. <- w tamtych przypadkach towar był albo z kiepskiej gatunkowo skóry, albo z dwoiny pokrytej bardzo popularną (i tanią) folią. Z ciekawości byłam m.in. też w sklepie rodzinki od Vitkac i pooglądałam kilka ich rzeczy w cenie co najmniej kilku krajowych. Niestety jakość nie powaliła na kolana.

Żeby było ciekawiej, to kilka-kilkanaście razy udało mi się upolować (normalnie w sklepie, nie ciucholandzie) bardzo dobre jakościowo rzeczy za śmieszne pieniądze (naturalny jedwab, czysta, świetna jakościowo wełna i te
  • Odpowiedz
@Blinkenstein: Ja się Vitkacek nigdy nie zawiodłem, mam ziomak który jest w wielkim skrócie przedstawicielem kilku projektantów z Mediolanu i tez wielokrotnie spotkałem się z absurdalnie drogimi ciuchami, które jednak zazwyczaj(w sumie zawsze) wydawały mi się bardzo jakościowe, ale nie będę ukrywał, ze pod katem materiałów wiedzy jakieś potężnej nie mam, bardzo interesujące mnie sam design i za to płace
  • Odpowiedz
Tez robię koszulki, w kwietniu ruszam z marka, puszcze jakieś 100 sztuk o zobaczę, czy będą chętni


@Matioz: Życzę powodzenia.

Pamiętaj że: skład, rodzaj tkaniny (obróbka włókna, gęstość i rodzaj splotu) oraz przede wszystkim samego uszycia dla wielu klientów może mieć decydujące
  • Odpowiedz
@Blinkenstein: Co do jakości, to mam kontakt do szwalni od ziomka, który ma bardzo dobrze prosperująca firmę z koszulkami już od kilku lat. Jakość jest bardzo dobra, wszystko szyte i naszywaną ręcznie. Puszczał to wyłącznie dla zajawki, czysta zabawa. Jak wyjdzie, to fajnie, jak nie, to rozdam znajomym.
  • Odpowiedz
Co do jakości, to mam kontakt do szwalni od ziomka, który ma bardzo dobrze prosperująca firmę z koszulkami już od kilku lat. Jakość jest bardzo dobra, wszystko szyte i naszywaną ręcznie.


@Matioz: Takie kontakty się ceni. Jesteś w nieporównywalnie lepszej sytuacji niż świeżak bez kontaktów.

Puszczał to wyłącznie dla zajawki, czysta zabawa. Jak wyjdzie, to fajnie, jak nie, to rozdam znajomym.


Ok. I jeszcze raz powodzenia.
  • Odpowiedz