Wpis z mikrobloga

Mireczki
Robię prostą aplikację, która będzie przypominała giełdę. Informację o cenach akcji i ich ilości chcę przechowywać w pliku TXT w ustalonym formacie(na przykład cena|ilość akcji). Z czego skorzystać aby program modyfikował i odczytywał tylko fragment tekstu odpowiadający cenie/ilości, w zależności od tego jaka metoda jest wykorzystywana? Na start chcę już w pliku TXT ustalić cenę i ilość tych akcji. Próbuję coś kombinować z StreamTokenizerem albo RandomAccessFile ale nie jestem w stanie wymyślić niczego sensownego (Może to już kwestia zmęczenia XD). Byłby ktoś tak uprzejmy żeby dać wskazówkę co z tym zrobić?

#java
#programowanie
  • 5
@Pawlis: Zapewne bez różnicy z czego będziesz korzystał jeśli chodzi o pisanie do pliku. Trochę mnie zastanawia dlaczego w ogóle chcesz te dane przechowywać w taki sposób. To jakaś forma pokuty po spowiedzi świątecznej czy co? XD
@Pawlis: jesteś pewien, że informacja cena | ilość to wszystko? Jak rozróżnisz co to za akcje, kiedy kupione, kiedy sprzedane, ewentualnie typ transakcji (kupno, sprzedaż), może użytkownik? Jeżeli w 1 linijce będzie kupa informacji to parsowanie tego będzie na tyle niewygodne że może warto byłoby spróbować innego sposobu przechowywania tych danych. A jeżeli chcesz plik, bo tak, no to wpisz sobie w google "how to read file java", prawdopodobnie każdy sposób