Wpis z mikrobloga

Andrzej Duda dziś mówił tak:

wstyd mnie ogarnia, kiedy słyszę, że ktoś, kto mieni się I prezesem SN, może o polskim państwie poza granicami kraju opowiadać takie rzeczy. Nawet jeżeli to się dzieje tylko w środowisku sędziowskim – po prostu wstyd


Duduś pamięć chyba ma słabą, więc przypomnijmy co mówił na początku swojej prezydentury:

Nawiązując do swojej piątkowej wizyty w Niemczech mówił, że prezydent Niemiec Joachim Gauck powiedział mu, że Polska pięknie się rozwija i spytał, że chyba wzbudza to w Polakach zadowolenie. Andrzej Duda relacjonował, że odpowiedział niemieckiemu prezydentowi, że tak, że trudno tego nie zauważyć, że każdy, kto był w Polsce w latch 80. i 90. i kto odwiedza ją teraz, widzi, że się wiele zmieniło, że Polska stała się nowocześniejsza.


- Jest tylko jeden w tym wszystkim problem. I mówię: Panie Prezydencie, tak, i sądzę, że ludzie dlatego mnie wybrali, bo głośno powiedziałem i nazwałem sprawy po imieniu: niestety Polska nie jest dziś krajem, o którym można by powiedzieć, że jest państwem sprawiedliwym, sprawiedliwym dla swoich obywateli, że jest państwem, w którym obywatele traktowani są równo - mówił prezydent.


https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wizyty-krajowe/art,14,w-1980-roku-zrozumielismy-ze-wspolnota-moze-zwyciezyc.html

To jak @Andrzej-Duda wstyd Ci za samego siebie za to co opowiadasz o polskim państwie poza granicami kraju?

#bekazpisu #prezydent #tvpis #bekazprawakow
  • Odpowiedz