Wpis z mikrobloga

@jmuhha: Bardzo ludowa obrzędowość w polskim stylu. NIby "ma wy%ebane", niby "niewierzący" ale do spowiedzi iść musi. Ja rozumiem że on nie chce robić przykrości babci - ale niechby mi wyjaśnił dlaczego do uja ciężkiego nie może iść po to ciastko bez spowiedzi skoro i tak ma wy%ebane na sakramenty?

Zapytać go czy wyspowiadał się z tego życia w niesakramentalnym związku, bo jeśli nie, to spowiedź jest nieważna i do komunii
  • Odpowiedz
@jmuhha: Jeśli przystąpi po takiej "niepełnej" spowiedzi do komunii, to ma kolejny grzech ciężki z którego powinna się spowiadać następnym razem - możesz jej to przypomnieć przy okazji mocniejszej kłótni lub rozstania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ron1n: taaak. Nawet była możliwość zabezpieczania się dwoma metodami (różowa bierze tabsy na wyrównanie okresu) ale chcemy się najpierw ustabilizowac
  • Odpowiedz
@jmuhha: Co to za związek bez seksu? Wy macie na siebie ochotę i patrzycie w sufit? Trochę dziwne macie myślenie. Popieram ale przecież są tabletki antykoncepcyjne i gumki które możesz nałożyć nawet jak bierze tabletki. No ale jak chcecie żyć w czystości to szacunek
  • Odpowiedz
@Kubul: jakby nie patrzeć samo bycie ze sobą jest grzechem, bo myślicie o sobie w sposób nie czysty, nawet bez robienia tego. Nie masz pewności, że dziewczyną będzie kiedyś twoja żoną, patrząc na nią popędliwie popełniasz grzech.
  • Odpowiedz
@jmuhha: Wiem, że to parodia wpisu ale mimo wszystko nie wyobrażam sobie mieszkania razem bez jakiegokolwiek "cimcirimcim" XD Chyba, że nie czują do siebie żadnego pociągu bo normalni ludzi na początku związku zachowują się raczej jak króliki.
  • Odpowiedz
@Kubul: jakby nie patrzeć samo bycie ze sobą jest grzechem, bo myślicie o sobie w sposób nie czysty, nawet bez robienia tego. Nie masz pewności, że dziewczyną będzie kiedyś twoja żoną, patrząc na nią popędliwie popełniasz grzech.


@jmuhha: Gdzieś kiedyś czytałem o tym. To wynika z nauki kościoła i katechizmu (który też jest źródłem wiary). Generalnie jeśli ktoś faktycznie jest wierzący, to powinien się do tych zasad stosować (lub szczerze
  • Odpowiedz
@jmuhha: spokoj bez wpadki? Ale dlaczego Ty srasz tak ta wpadka? Kobieta bez bolca dostaje #!$%@?, ty utrzymasz zajebista czystość a ona pójdzie na bolec twojego kolegi. Ale tak jak mówisz SPOKOJ BEZ WPADKI NAJLEPSZY NIŻ SEKS
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@jmuhha: @jmuhha: ale ja mówię o mieszkaniu razem. Co prawda nie jestem katolikiem i tym samym ekspertem co do praw kościoła, ale ja nie widzę żadnych powodów do tego by stwierdzić że mieszkanie razem to grzech. Po prostu wszyscy traktują wspólne mieszkanie jako uprawianie seksu. Skoro go nie uprawiacie to nie grzeszycie
  • Odpowiedz