Wpis z mikrobloga

Dobra postanowiłem podzielić sie z wami moją oceną po obejrzeniu całego sezonu. Oceniam na mocne 7/10.
Przeczytałem kilka razy sagę, przeszedłem wszystkie gry kilkukrotnie i obejrzałem polskie produkcje.
I ogólnie dużo rzeczy jest na plus, czasami łapał mnie fajny dreszczyk emocji, jakiegoś podniecenia podczas oglądania.

I teraz tak najmocniejsze strony tego serialu to:
- WALKA. No tutaj mnie zmiażdzyło. Dobra choreografia, widać że wypracowali trochę inne ruchy wiedźmina niż dotąd można było oglądać. Jedynie czego mogę się czepnąć to że brakowało mi czasami jakiegoś salta, przewrotu itd. Ale mimo wszystko to największy plus.
- MUZYKA. Myślałem że będzie klapa a tutaj nawet miło się rozczarowałem. Przypadła mi do gustu. Mimo że subiektywnie bardziej wolę muzykę z gry (lej lej podczas walki xd) to tej też na pewno będę słuchał.
- Wczucie się Cavilla w rolę. Ponownie myślałem że bardzo się rozczaruję a było... nawet w miarę. Mógłby być czasami bardziej sarkastyczny i z polotem a mniej bucowaty ale domyślam się że scenarzyści obcięli część.

I teraz najsłabsze strony jakie mnie szczypały w oczy:
- Brak przedstawienia świata widzowi który nie miał wcześniej styczności z uniwersum. Bo teraz tak dla ludzi którzy czytali ksiązki albo chociaż grali w grę to dadzą sobie radę. Ale taki zwykły Kowalski zgubi się w połowie pierwszego odcinka. Wystarczyło zrobic jedną scenę gdzie ktoś by rozłożył mapę i wszystko wytłumaczył.
- Spłycanie historii i pośpiech fabularny. Jak widzałem co zrobili z historią Renfri i Strzygi to woła o pomstę do nieba. Nie wiem z czego to wynikało ale przez to te historię po prostu gubiły swój wydzwięk i puentę. I jakieś niepotrzebne lecenie na szybko z akcją byleby zmieścić się do końca odcinka.

I tyle. That's all folks! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wiedzmin
  • 4
@Pioneer95 zgadzam się w 90% (10% zabieram za muzykę, która stara się naśladować OST Dzikiego Gonu ale w pamięć nie zapada). To z zagubieniem widza nieznającego sagi - jak najbardziej. Oglądamy z różową, ona nie jest into wiedzmin i wszystko jednak trzeba tlumaczyc zeby nadążała. Dałbym jeszcze minusik za zaburzoną chronologię, która dobitnie daje o sobie znać w odcinku ze strzygą. Taki mindfuck na tym etapie może zniechęcić widza.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pioneer95: pewnie glownym fabularnym celem jest dotarcie do materialu z sagi, ktory bedzie im sie wygodniej opowiadalo, bo ma "lepsza" ciągłość ¯_(ツ)_/¯