Wpis z mikrobloga

Jeżeli zapłaciłem za alliexpress standard shiping a chinczyk wysłał czymś innym to mogę założyć spór o jakiś zwrot za przesyłkę ? Chińczyk mnie wkurzył bo paczka idzie 40 dni z tego ostatni status miesiąc temu
#alipaczka
  • 22
czym chińczyk wysłał? Może łapie się to pod ASS


@starypijany123: China post registered air mail.

zapłaciłeś za ass co znaczy że Chińczyk może wysłać czym chce


@Matpiotr: Czyli znaczy to że alliexpress jest pośrednikiem i alliexpress decyduje którym przewoźnikiem wysłać.
@AliPaczka: Hej mam podobny przypadek - majfriend wysłał china post small packet plus (UWxxxCN) zamiast ASS. Zamówienie z 11.11 :).
Ostatni status: 2019-11-15 18:20:20 Przekazanie do linii lotniczych.
Niedawno przedłużył okres z 10.01 na 09.02. Robić mu już kolo pióra? - poczekać do stycznia czy muszę to lutego ?
@AliPaczka: A nie mogę już teraz ze względu na to ze wysłał nie tym co było w aukcji ? (chociaż jedno i drugie darmowe). Pisałem do niego 2 razy ale dostaje tylko automatyczna odpowiedz - chce mu trochę "utrzeć nosa"
@AliPaczka: ok jak juz piszemy - to mam tez drugi temat :)
zamówiłem pewna rzecz na ali - dotarła ale nie taka jak trzeba (inny model). Napisałem do sprzedawcy - postanowiliśmy ze zatrzymuje to co przyszło (a co mi nie jest potrzebne), a sprzedawca wyśle poprawny towar. Chciałem to załatwić przez ali znowu a nie na gębę wiec zamówiłem rzecz po raz drugi, majfrend obniżył cenę na 0,1$ i złożyłem zamówienie
@krisr możesz czekać do końca czasu ochrony +14 dni. Nowe zamówienie z obniżoną kwotą niekoniecznie było dobrym wyjściem. Podeślij numer przesyłki na priv to zobaczymy dlaczego się nie zmienia.
@AliPaczka: na razie myślę ze jest przed noworoczny magiel wszędzie wiec jeszcze z tymi statusami nie panikuje.
Oto tracking (numer 0045 wiec ASS)
Dec 25, 2019 10:01 4PX Express Shipment information received
Dec 26, 2019 13:15 Aliexpress-Cainiao Accepted by carrier
Dec 26, 2019 13:45 4PX Express Qingdao,China / Shipment arrived at facility and measured.
Dec 26, 2019 13:45 4PX Express Qingdao,China / Fpx picked up shipment.
Dec 26, 2019 13:45 Aliexpress-Cainiao
@AliPaczka: no własnie na Alipacze widać jeszcze mniej:

2019-12-26 13:15:45 Przewoźnik otrzymał przesyłkę
2019-12-26 13:45:45 Nadejście do sortowni

Dlatego wkleiłem tracking z ninja...
@krisr: widać tyle ile jest prawdziwych statusów, nie dodajemy fejków generowanych automatycznie. Jeśli nie ma to w ciągu kilku dnie pojawi się więcej informacji, wtedy będziesz mieć pewność :)