Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz udało mi się kontrolować wydatki dokładniej. W tabeli moje roczne wydatki na podstawowe rzeczy, wszystko w EUR. Najwięcej zaoszczędzić można na jedzeniu.
Mieszkanie to 52 m2, 15 minut metrem od centrum. Za ten metraż można znaleźć coś nieco taniej i nawet bliżej centrum. Tutaj za plus było to, że była zgoda na psiaki, blisko zieleni, wybiegów dla psów raz blisko biura oraz metra. Znaleźć dobre mieszkanie to mordęga w Wiedniu, ale to może w osobnym wpisie.
Jedzenie. Gotuję sam, zazwyczaj jem 3-4 posiłki dziennie z racji uprawiania sportu i trzymania zdrowej michy kupuję sporo warzyw i owoców wg sezonu. Mięsa jem dość mało w skali tygodnia, może 2-3 razy. Tutaj też mogę zrobić osobny wpis o cenach danych produktów.
Komunikacja obejmuje praktycznie wszystko. Metro, tramwaje, autobusy i lokalne pociągi.
Nie posiadam auta i telefonu prywatnego wiec ten koszt mi odchodzi.

#oszczedzanie #emigracja #austria #wieden
kolor_szarosci - Pierwszy raz udało mi się kontrolować wydatki dokładniej. W tabeli m...

źródło: comment_dnKBmo0PmAbz7Q1wvgqxG4VVnD2VQLp6.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@blinxdxb: to są wydatki tylko na podstawowe utrzymanie ;) to co leci na hobby itd to juz inna rzecz. mieszkanie metrażowo wiecej niż potrzebuję. Na jedzeniu nie oszczędzam. Jem tyle ile potrzebuję i nie są to śmieci, nie biegam z kuponami promocyjnymi po dyskontach. Jak nie planowałem posiłków, nie miałem wsparcia dietetyka to potrafiłem wydać 100 eur wiecej w miesiacu a czuć się gorzej.

A to ile wydajesz na podstawy?
  • Odpowiedz
@j00rzbombasu: ciężko powiedzieć, pzeciętna płaca to ok 1700 eur. Plus dodatkowa 13 i 14 wypłata po ok 2000. Da się żyć. Pytanie czy w takiej wawie na stanowiskach kieroniczych da się wiecej zarobić zaoszczędzić.
No ale jest też kwestia standardu miasta. Pieniadze to jedno a spokój ducha to drugie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kolor_szarosci: no ja pisałem o podstawach, tyle wydaje miesięcznie i chyba muszę zrewidować wydatki. Na podstwy około 10k usd miesięczniez mieszkanie kolejne 10k usd miesięcznie
  • Odpowiedz
@blinxdxb: a da się jeszcze taniej. wynajmowanie tylko części mieszkania, albo na zasadzie studio i już połowa mniej niz ja podałem. Jedząc kupujac najtańsze produkty da się zejść do 120 EUR na osobę spokojnie.. tylko po co. Wychodzę z założenia, że trzeba mieć balans. Nie czuje żebym dziadował, a zaoszczędzona kasa idzie na oszczędnościowe i na pasje.
Jak udaje ci się żyć po swojemu i ci z tym dobrze to po
  • Odpowiedz
@kolor_szarosci: kurde dużo coś Ci schodzi na mieszkanie, myślałem że w Wiedniu zamknę sie z wydatkami na mieszkanie + opłaty + miejsce parkingowe = 800 Euro a tutaj widze ż eu Ciebie na samo mieszkanie idzie 710. Moge zapytać jak duze mieszkanie wynajmujesz i czy to ścisłe centrum Wiednia czy np LeopoldStadt albo Floridsdorf?
  • Odpowiedz