Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jak się pozbyć tych pionowych smug (?) Czyściłam już płynem z Ludwikiem clinem i pianka do szyb samochodowych. Występują na przednich szybach i sa niezniszczalne. Gdy szyby nie są zaparowane to nie widać
PYTANIE 2. Jak pozbyć się tłustych śladów na szybie? Niewidoczne normalnie, ale podczas wycierania się pojawiają zawsze w tych samych miejscach (czyli się nie rozmazują) i znikają po kilku sek.
#motoryzacja
z.....1 - Jak się pozbyć tych pionowych smug (?) Czyściłam już płynem z Ludwikiem cli...

źródło: comment_08lFLoXH6njmutZJqF4zcTV1DgTOYQtq.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@zosiasamosia1: Znajomy tak doprawił sobie przednią szybę w nowym aucie preparatem typu "wycieraczka w płynie", środek do zmywania smaru może pomóc, ale uwaga: taki co nie wejdzie w reakcje z przednią szybą i ją nie zmatowi...
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krecik_Cygan: ja nie. Ale poprzedni właściciel palił czasem fajkę.
@Gadgetztan: ale ja ją umyłam z obu stron - taki fragment 20 na 20 cm i nie opuszczałam szyby i smugi zostały :( właśnie to trochę wygląda jak od listwy bo odbite są też poprzeczne kreski. Ale spróbuję benzynę tylko czy nie uszkodzę uszczelek cz skóry na dzwiach.
  • Odpowiedz
@zosiasamosia1: masz szybę lekko porysowaną od uszczelki i/lub prowadnicy, te paski tak już będą.
Szyby my płynem do szyb samochodowych, bez żadnych dodatków typu "anty-smuga" bo to gówno. Do tego papierowy ręcznik i mycie 2-3 razy na zewnątrz i od środka.
  • Odpowiedz
Otwieranie brudnej szyby powoduje, że cześć brudu zbiera się na uszczelce i rysuje szybę. Są zakłady polerujące szyby, ale trzeba dać do kogoś z głową, kto nie wypoleruje punktowo i nie zrobi soczewki z szyby. Możesz spróbować jeszcze wd40 do czyszczenia, ale myślę, że to rysy.
  • Odpowiedz