Wpis z mikrobloga

@jbagiet: homoseksualista to nie zawód. Do tego budowlańcy nie pozują na autorytety moralne i nie pracują z dziećmi. Właśnie dlatego pedofilia wśród nauczycieli i księży oburza wielokrotnie bardziej. Już pomijam kwestię, że gildia murarzy nie przenosi murarza-pedofila po prostu na inną budowę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
btw, TVP approves your message:
Hand_Solo - @jbagiet: homoseksualista to nie zawód. Do tego budowlańcy nie pozują na ...

źródło: comment_6iKrURdu8EN5y6BZNa1Y59nc37HuDtD8.jpg

Pobierz
@Hand_Solo: homoseksualiści, budowlańcy - tutaj jako grupa społeczna a nie zawód, Tak samo księża.
Poza tym co to za bzdura że ksiądz musi być uczciwszy od murarza? (nawet jeśli tylko pozuje autorytet)
Od każdego wymaga się uczciwości, a już na pewno od każdego wymaga się aby przestrzegał prawa.
Mnie tak samo oburza jak robi to ksiądz i tak samo jak robi to reżyser z hollywood. Gdyby lewica też nie stosowała wybiórczej
Mnie tak samo oburza jak robi to ksiądz i tak samo jak robi to reżyser z hollywood
@jbagiet: a widzisz, mnie bardziej oburza ksiądz i nauczyciel. Ludzie oddają im dzieci pod opiekę, a pedofile to wykorzystują. I ksiądz z definicji ma być uczciwszy od murarza, bo ma być dla tego murarza pasterzem i opiekunem. A mówiąc o pedofilii w kościele nie można nie mówić o działaniach tuszujących KK. Te sprawy są
@Hand_Solo: Nie zgodzimy się. Ja po prostu uważam że każde przestępstwa seksualne niezależnie od tego kto ich dokonał, należy piętnować i surowo karać. Jeśli piętnuje się jedną grupę na rzecz drugiej, za te same czyny, to jest to już etyka sytuacyjna i w założeniu równości wszystkich wobec prawa nie powinna występować.
@jbagiet: ale nikt nie mówi, że pedofilia uprawiana przez księdza jest inna w obliczu prawa, niż taka uprawiana przez reżysera. Chodzi o odbiór społeczny tej sytuacji. Oburzenie jest po prostu większe, bo KK, uznawany na wyznacznik moralności, roztacza parasol ochronny nad tymi ludźmi.

i w założeniu równości wszystkich wobec prawa nie powinna występować.

I o tym mówię. Pedofil murarz/reżyser po ujawnieniu sprawy idzie z miejsca do sądu. Pedofil ksiądz przenoszony jest
oczywiście, że są, czemu by mieli nie być? Trzeba spełnić tylko odpowiednie przesłanki, które opisał ustawodawca. Dajesz się ponieść prymitywnym emocjom antyklerykałów


@mistrz_tekkena: Może i masz racje... Uwierzyłam na słowo, zamiast poszukać.