Wpis z mikrobloga

Mirki reanimowałem kompa na nowej plycie i zasilaczu bo reszta poszła uzywana , mam zasilacz z "białej listy" i podpiętą do niego kartę AMD RX 480 strix ( musiałem wygiąć bebechy obudowy aby ten gnój wszedł)
Problem polega na tym ze ten "zasilacz " nie ma lini pod PCIE tylko musialem dac przejsciowke 2x molex-PCIE i wtedy karta ruszyła . Lecz gdy włącza sie wymagającą grę to zasilacz wyłącza zasilanie... dzieje sie to np podczas startu Gry Mafia III , w GTA V jest ok , podłączyłem kartę na zewnętrznym zasilaczu (który posiada linie PCIE) i było wszystko ok.... czy zasilacz daje dupy na masie 12V ? zabezpieczenie na plusie chyba ok ale na masie widze w specyfikacji lipę
Specyfikacja
Ryzen 1300x
GA-AB350M-DS3H V2 (rev. 1.1)
AMD RADEON RX 480 STRIX
Ram Hyper 2x 8gb 2400mhz
Tacens Mars Gaming MP 550W
#informatyka
#komputery
#zasilaczzczarnejlisty
#pc
#radeon
#amd
#zasilacz
Nie_quatschen - Mirki reanimowałem kompa na nowej plycie i zasilaczu bo reszta poszła...

źródło: comment_M9NERQN2QaipC3kmRTGp5OFMswPBvwmT.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@keyoo0: jezeli dobrze umiem liczyc to na -12V max moze isc 6W czyli 4x czarny kabel da 24W , kiepski ze mnie elektryk ale wydaje mi sie żę to zasilacz ucina prąd bo moje sztuczne PCIE nie wyrabia , dobrze mowie ? skoro ten ibox co lezy obok ma wyjscie PCIE i wszystko chodzi podlaczone na krotko
  • Odpowiedz
@Nie_quatschen: Nie nie, coś źle myślisz. Po pierwsze w molexie nie ma -12V i nawet w ogóle -12 nie powinno Cię interesować. Czarny kabel to GND (masa) a nie -12. W PCIe są linie +12V i GND. Prąd płynie między +12 i GND, a nie -12. -12 to nie masa!
Ta przejściówka jest OK - robi PCIe z 2 molexów - tyle że te 2 molexy niekoniecznie są osobnymi torami
  • Odpowiedz