Wpis z mikrobloga

#osx #macos #linux

Mirki powiem wam że cale zycie siedzialem na windowsie, pozniej pare amatorskich przesiadek na ubuntu i zawsze wracalem do windowsa, pozniej i obecnie juz dlugi czas zawodowo na ubuntu siedze i jestem zadowolony, fajnie jest

teraz umililem sobie czas i wzialem w pracy osxa i jest jeszcze przyjemniej, bardzo ladny system, przyjemnie sie na tym siedzi ale #!$%@? #!$%@? mnie, że jak dajesz sobie na pełny ekran aplikacje to nie widzisz docka, no #!$%@? jak można z tym żyć. dzieki temu nigdy nie mam wielu ekranów (kiedy nie mam podlaczonych monitorow), bo szybciej i wygodniej jest mi klikac ikonki w docku. jak wy z tym żyjecie xD oczywiscie mozna sobie podświetlić dolna krawędź i poczekać jakieś 5 lat i dock wyskoczy do góry, ale umówmy sie – to nie jest rozwiązanie
  • 8
@ROZPEIRDOL9001: na tym właśnie polega PELNAEKRANOWOSC a nie zeby jednak wystawał Ci dock;)

Nie pamiętam czy to jakaś aplikacja czy wbudowane ale można kliknąć dwa razy/middle clock na tytuł okna i go zmaksymalizuje zostawiając dock

Jest też aplikacja Ubar, moze Cie zainteresuje. do zarządzania oknami możesz użyć np better touch tool czy magnet