Wpis z mikrobloga

AKTUALIZACJA - PONAD 160 MIAST

Dziś Sędziowie - jutro Ty!
18.12.2019 (środa) , godz. 18.00 pod sądami w całym kraju.

[PONAD 160 MIAST!] Poniżej lista protestów z danymi adresowanymi, organizowanych w środę w całym kraju. Kolejne zgłoszenia wciąż napływają.
W środę 18 grudnia o godzinie 18:00 odbędą się w całej Polsce oraz pod Sejmem RP protesty wobec ustawy wniesionej przez posłów PiS (druk sejmowy nr 69) zapowiadającej represje wobec sędziów i prokuratorów działających zgodnie z polskim i europejskim prawem, a także nakazującej zaniechanie stosowania prawa europejskiego. Ustawa niesie zagrożenie dla podstawowej zasady funkcjonowania państwa prawa – trójpodziału władz, a wśród jej możliwych konsekwencji jest wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej.

Lista miast:
https://www.ruchkod.pl/dzis-sedziowie-jutro-ty/?fbclid=IwAR1IdQogmoLPZAjNzaHlouiDPNbtaKgE71fSgupxqWzB1yAWLwqL8BJysCE

Mapa Google z miejscami wydarzeń:
https://bit.ly/2S1qFPR

FB:
https://www.facebook.com/events/1443749049122039/permalink/1448191905344420/

#tklive #prawo #polska #neuropa

spere - AKTUALIZACJA - PONAD 160 MIAST 


Dziś Sędziowie - jutro Ty!
18.12.2019 (...

źródło: comment_8CnatLrhKA10L9D09gsVAQ1A2X5kEE6D.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
Czemu oni organizują protesty przed świętami. #!$%@? zakupy, jeżdżenie, załatwianie spraw, w pracy trzeba dokończyć taski a Ci teraz protesty organizują.


@umcumcumcbejbe: no a jak do cholery myślisz? bo otóż właśnie w tych dniach, gdy ludzie zajęci będą świętami, PiS chce przeprowadzić tę ustawę

jedynie "opozycyjny" Senat, jeśli zdoła odwlec, to do połowy stycznia, choć jest to niepewne
  • Odpowiedz
@spere tu akurarnie w 100% sie zgadzam z obecnym rządem jak w mało, której kwestii. Nareszcie, ktoś sie zabrał za sędziów, bo uważali sie za bezkarnych a nie zawsze byli tacy uczciwi jak powinni być.
  • Odpowiedz
@spere pamiętam protest KOD na rynku w Głogowie z rok temu. Jadłem cos w knajpie akurat i mialem widok na nich. Zebralo sie z 20 osob, odpalili kamere, pare minut pokrzyczeli z transparentami i nara rozeszli sie xD
  • Odpowiedz
@MolibdenowyTadeusz: a ja pamiętam jak raz siedziałem w knajpie na rynku w Pekinie, jadłem akurat kurczaka na słodko i miałem widok jak jakiś jeden żółtek z reklamóweczkami stanął na środku ulicy i nie chciał aby kolumna czołgów przejechała. Chwilę tak postał, potem bezpieka go zwinęła i słuch o nim zaginął. Co on debil myślał że chińską armię zatrzyma xD

Albo rok temu w dwóch z takich polskich miast stały po jednej
  • Odpowiedz
@spere twój wysryw miał być śmieszny czy pokazać jak bardzo niedorozwinięty jesteś?

Akcja z czołgiem vs banda imbecyli opłaconych machających flagą kod tylko do kamery.
  • Odpowiedz
@MolibdenowyTadeusz: w ostatnich 3 latach wielokrotnie wychodziłem na demonstracje, na niektórych było kilka tys. osób, na niektórych 30 osób. Nigdy z niczyjego polecenia, a tym bardziej jakichś urzędników, podobnie jak wielu moich znajomych.
Nie należę też do żadnej organizacji, ani partii politycznej

ale takie coś też leży poza zakresem twojego pojmowania, i serio ty się nie musisz nad tym zastanawiać
  • Odpowiedz