Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZeDeR: jedyne, co mogę ci poradzić, to wyrzuć dysk twardy i kup M.2 na system plus 1 TB SSD na SATA na dane, komputer będzie cichszy o pracę talerzy.
EDIT: i zanim odpalisz maszynę, to zaktualizuj BIOS, by PC wstał
@ZeDeR: w biosie jedyne co musisz to xmp odpalić, przełączyć taktowanie fclk bo Ci nie poleci automatycznie ram 3733 synchronicznie. nie jestem pewny nawet czy sklep to zrobi jak im za złożenie zapłacisz i tak...
w najgorszym wypadku ja CI to zrobi team viewerem, ustawienie trybu synchronicznego w programie ryzen master, on ładuje do biosu ustawienia i tak jak Cie to przerośnie
@10129: to pokuszę się o szukanie części po internecie. Chociaż zastanawia mnie jak potem z gwarancją. Taki złożony set w x-komie ma gwarancję na całość czy na każdy element oddzielnie i w razie "w" sam muszę inwestygować co się #!$%@?ło?
@ZeDeR: jak nie kupisz od nich gotowego zestawu tyko sam częsci wybierzesz + zapłacisz im za montaż to zdaje sie masz gwarancje tylko na części. jak kupujesz cały gotowy pc od nich to wtedy cały pc odsyłąsz
@ZeDeR: Składanie jest łatwe, masz do połączenia jakieś 10 kabelków, z czego większość jest zbyt oczywista żeby się pomylić. Nazwy na końcówkach kabli są z zasilacza są takie same jak nazwy gniazd na MOBO. Dodatkowo do MOBO dostajesz instrukcję z informacją co gdzie i jak.
Jeżeli nigdy nie składałeś komputera, to obejrzyj parę filmów na youtube i raczej wszystko się wyklaruje. Składanie komputera to duża oszczędność, bo w danym sklepie musisz