Wpis z mikrobloga

Dawno temu stworzyłem sobie #bucketlist i tak sobie to powoli realizuję.

I jedną z rzeczy którą sobie zapisałem jest udział w zawodach wioślarskich (jedynki aby nikomu innemu wstydu nie zrobić ;) ), (nie mylić z kajakami).

I nadchodzi czas kiedy w ciągu 2(max 3 lat) lat mam zamiar to zrobić (Albo i nie, bo jak na razie widzę to chyba nie jest takie proste).

I teraz pytanie, do ludzi którzy mają w tym jakieś doświadczenie. Czy jest możliwe w ogóle aby jakiś "cywil/amator" wystąpił w jakichś zawodach? (mogą być nawet eliminacje gdzie odpadnę ;) ) Czy trzeba należeć do jakiegoś klubu? Czy jest możliwość wypożyczenia takiej łodzi?

Z klubem jest taki problem, że do najbliższego mam ponad 150 km. Więc musiał bym poćwiczyć "na sucho", z 2 lata, potem "parę" razy pojeździć i poćwiczyć na wodzie. A a potem być wystawionym. Czy tam jest taka konkurencja, że nie wystawiają jak wiedzą, że ktoś jest cienki (nawet jak bym miał zapłacić za wszytko sam) i z 99% pewnością będę ostatni nawet na eliminacjach.

Czy są w ogóle starty amatorów?

#sport #pytaniedoeksperta #wioslarstwo #kajaki (bo moze ktos stad ogarnia tematykę)