Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Jako analityczka malware przeprowadziłam kolejny test większości programów antywirusowych i oficjalnie przestaję mówić, że ESET to shit, bo osiągnął w końcu więcej niż 95% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#antywirus #pcmasterrace #eset
  • 31
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nemesh: Jest lekki, ale ochrona dalej nie jest wybitna. Jak chcesz lekkiego i dobrego AV to raczej Kaspersky (jak jesteś w stanie dać troszkę więcej) i Norton (nie zużywa prawie nic, 10 MB w idle)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nemesh: ESET już nie ssie aż tak, ale to nie znaczy że będę go polecać, po prostu jest w miarę ok, ale nadal mało
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@waciak: Serio ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W domyślnej konfiguracji 90.22%, a w najwyższej (BD+Avira) i preset Security idealne 100%. ALEEEEEEE bardzo wysokie zużycie RAMu (bardzo!) a sam AV to szpieg
  • Odpowiedz
@Avil: kładę na to laskę (jeden #!$%@? czy dane zbierają chińczyki, czy amerykańce). korzystam z niego z włączonym Bitkiem (i nawet spoko, a nie zamula kompa i nie obciąża), acz #!$%@? mnie, że sam się nie aktualizuje od dłuższego czasu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@waciak: Ale Qihoo zbiera naprawdę bardzo dużo danych, Kaspersky i Norton wysiadają przy tym nawet ze wszystkimi zgodami zaznaczonymi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@waciak:
1. Kaspersky Security Cloud - Free
1. Bitdefender Free
3. Sophos Home
4. Avira Free Antivirus
5.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Nemesh: I nie z darmowych, tylko ze wszystkich, w płatnych tylko na 3. miejsce po Bitdefender wchodzi Trend Micro
  • Odpowiedz
@Avil: może zrobisz jakieś znalezisko (albo obszerny wpis na mirko) i opiszesz wszystko bardziej szczegółowo? Właśnie skończyła mi się licencja na eset i chciałbym jakąś darmową alternatywę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Pendunate: Jak będzie zainteresowanie na takie coś, to zrobię wpis ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie mogę za wiele mówić, bo test jest na zlecenie mojego pracodawcy (który jest w topce swoją drogą), ale mogę podać procedurę testu i wyniki przy darmowych AV.
Sklonowane maszyny wirtualne (VMware Workstation 15 Pro), testom poddane 16 antywirusów, z czego 6 płatnych (alfabetycznie: BullGuard, Malwarebytes, McAfee, Norton, Trend Micro i ThreatTrack
  • Odpowiedz