Wpis z mikrobloga

Mam grafikę z ciemnym tłem, która po przekonwertowaniu na CMYK ten swój czarny ma w postaci C:95 M:95 Y:45 K:95.

I teraz na monitorze ta czerń wygląda na zwykłą czerń, ale jest jednak różnica pomiędzy tym a typową czernią CMYK, tj. C:0 M:0 Y:0 K:100. Sęk jest w tym, że ta grafika schodzi poprzez przezroczystość do czarnego na którym jest tekst. Prostokąt wypełniłem więc tym samym czarnym ze zdjęcia (C:95 M:95 Y:45 K:95).

Boję się czy to po wydruku będzie czarne czy może widocznie szare.
Czy ktoś mógłby mi coś w tym temacie poradzić?

#corel
zielony_wiatr - Mam grafikę z ciemnym tłem, która po przekonwertowaniu na CMYK ten sw...

źródło: comment_XuHpj1nGZjP95qHQH5eEF93afjjgyZ1G.jpg

Pobierz
  • 12
@zielony_wiatr za duży nafarb masz przeważnie Rich Black liczy się jako 30, 30, 30, 100 jeśli masz aple to używaj tych składowych. Jeśli tekst, drobne, małe elementy liniowe to 100k lub odpowiednio rozbawienia podstawowych kolorów.
@zielony_wiatr: "Typowy" czarny w CMYK* nie służy do wypełniania apli tym kolorem, bo on nie jest kryjący - to jest kolor dodatkowy, poprawiający kontrast, itp. Tak jak napisał ten chop powyżej - musisz sobie ustawić ręcznie głęboką czerń. (różni rabini używają innych, ale zbliżonych ustawień :) - byle nie przekraczać tych 300%)

Teoretycznie mogłyby być używane trzy kolory w druku, które po zmieszaniu dałyby czerń (jak to jest w rgb), ale
@zielony_wiatr: Nie powinno być problemów, żebyś tylko nie użył samego czarnego K, bo on jest drukowany na końcu i w dodatku z atrybutem overprint (więc drukuje się na wierzchu innych kolorów - nie są wybierane pod aple jak inne kolory). Wynikiem takiego druku byłoby "prześwitanie" zdjęcia zadrukowanego czernią :)
@zielony_wiatr nie wiele mozna wyjaśnić bez widoku pełnego projektu bo jak napiszę ci że spoko, a masz tam drobny druk fontem 5 pkt, to ci to "zaleye w uj". Możesz w PS zrobić taki gradient który będzie nachodził na foto i podłożyć do projektu SPLASZCZONY plik PSD. W PS możesz sobie wpisać wartości CMYK żeby mieć pokrycie. IMHO 30, 30, 30, 100 to już jest czarny-czarny. Raczej nie powinno być problemu. W