Wpis z mikrobloga

#fotowoltaika
mam wycenę na 5,44kWp na 27kPLN ze wszystkim (montaż, stelaż etc.), SolarEdge SE5K WiFi, Longi LR6-60HPH-320M hulfcut - 17 sztuk, optymalizatory P370-5R M4M RM, zabezpieczenie KENO SH-78 DCAC, ogranicznik przepieć 1000V typu 1+2, 1x lłancuch PV, 1xMPPT// ogr. AC typ 1+2, 10A, 3 Fazy. Dobra ta cena czy ktoś może coś lepiej zaoferować?
  • 25
@Leo_12: Odezwij się na priv. Jeżeli podasz mi szczegóły dotyczące Twojego dachu, to będę w stanie zrobić wizualizację instalacji fotowoltaicznej wraz z analizą zacienień. Dzięki wizualizacji poznamy szacowany roczny uzysk energii bez optymalizatorów i z optymalizatorami.
@20latNaTymLoginie: co mnie zastanawia to to ze taki zestaw jak wyżej można kupić z 8% vatem w cenie około 21500(razem ze stelażem) I to z pierwszych lepszych sklepów internetowych, skoro piszesz o wyższej kwocie niż 27k to samo zainstalowanie to ponad 6500pln? Dlaczego aż tak dużo?
Powiedzcie mi jeszcze jedno, chcę sobie kiedyś dodać klimatyzację i falownik 5kW może być za mały, mam propozycję na 7kW Solaredge i panele na 5,44kWp... czy to ma szanse dobrze działać? Czy tez bez sensu?