Wpis z mikrobloga

Pytanie do użytkowników VR z wada wyroku, stoję przed trudnym wyborem: kupić specjalnie okulary, które zmieszczą mi się do gogli VR czy nakładki z soczewkami specjalnie pod konkretne gogle (np. WidmoVR?

Wypunktowałem sobie wady i zalety

okulary:
+mogę z nich korzystać w każdych goglach
+okulary będą przydatne na codzień
- mogą porysować soczewki w goglach (w przypadku braku protektorów w goglach)
- mogą powodować odciski na nosie, dyskomfort

nakładki z soczewkami
+nakładki chronią soczewki
+wygoda
-jednorazowy zakup, przy zmianie gogli soczewki idą out, chyba że na drukarce 3d wydrukuję adaptery

Cenowo wychodzi podobnie.

Korzystał ktoś z usług WidmoVR? Czy to jest polska firma? Które rozwiązanie polecacie?

#vr #virtualreality #htcvive #vive #oculus #oculusrift #oculusquest #valveindex
  • 5
  • Odpowiedz
@w_CZOPKU_urodzony: daj zdjęcie tych okularów, bo nie wierzę, że można nimi porysować oculusa. Sam gram w okularach i to jeszcze cylindach (są grubsze) i nie mam żadnych problemów. No dobra, czasem parują ale nie jest to jakiś wielki problem. U mnie okulary nie budzą żadnego dyskomfortu ani odcisków. Nie czujesz ich, tak jak normalnie w dzień.
  • Odpowiedz
@BQP: mam valve indexa, soczewki są regulowane i można bez problemu dotknąć nimi okularów podczas regulacji fov

Okulary które mam dość ciężko wchodzą do gogli a jak już wejdą to wywierają straszny nacisk na nos i brwi, po krótkiej sesji pojawiają się przetarcia i ból
  • Odpowiedz
@w_CZOPKU_urodzony Pierwszego rifta porysowałem okularami. Do rifta S, mimo że ma regulację odległości, kupiłem soczewki z vroptician i mogę grać spokojnie i mam większe pole widzenia. Żałuję tylko, że wziąłem jedną soczewkę o 0,25 dioptrii słabszą (bo musiałbym dopłacić 15 euro) przez co nieco gorzej widzę.
  • Odpowiedz