Wpis z mikrobloga

@Fearaneruial: No jakos mi jej twarz w połączeniu z fryzura nie pasuje, nie mam uwag co do wzrostu/sylwetki. Pewnie po prostu nie w moim typie i tyle.

W książkach Bobby nie jest taka hmm 'agresywna' co do konfliktu mars/ziemia - w serialu podobnie jak wielu innych adaptacjach konflikt został pokazany bardziej 'wybuchowo i agresywnie' niż dużo bardziej dojrzała postawa tzn nastawienie i emocje postaci w książkach. jak najbardziej jest Marsjanką,
  • Odpowiedz
@Fearaneruial: no jest op, ja oceniałem "moje wyobrażenie z książki' vs serial
nie jako postacie
Alex w książkach ma też swoje całkiem dobre miejsce- ma swoje do zrobienia w zakresie roboty/przyjaźni/członka załogi i jest ok

seria książek ogólnie jest świetna i świeża i oczywiście mi bardzo przypasowała - choć ostatnie 2 tomy to już lekko gorzej ale myślę że będzie ok - jakoś historie muszą skończyć
  • Odpowiedz
jakoś historie muszą skończyć


@theodolit: Dosłucham na pewno (lecę na audiobookach).
Ale nie liczę na nic szczególnego prawdę mówiąc. Autorowi generalnie dobrze idzie pisanie o obcych jak pisze o nich bardzo ogólnikowo, a w następnej książce będzie już chyba zmuszony coś konkretnego pokazać.

Albo zamknie serie nie pokazując nic, lub pokazując że jest to poza naszym pojmowaniem i nara. Pożyjemy zobaczymy.
  • Odpowiedz
Jak dla mnie aktorka grająca Boby jest za mała wielkościowo, poza tym ok.


@Fearaneruial: no trochę mało jest wysokich aktorek. zwłaszcza takich, które by pasowały do wyglądu książkowego. Aktorka ma 180 cm przecież, to nie jest mało
  • Odpowiedz
@theodolit: Serial w wielu aspektach odbiega od książek, brak zachowanej chronologii zdarzeń, bohaterowie też odbiegają mocno od tego, jak zostali przedstawieni w książkach, w serialu mają inny charakter, role, nie wspomnę już o pominięciu lub połączeniu paru postaci w jedną, braku charyzmy. W serialu brakuje tego, co jest jednak bardzo istotne- fizyki. A to właśnie na fizyce autorzy książek najbardziej się skupiali, o czym informowali w podziękowaniach na końcu książek.
  • Odpowiedz
@Poroniec: Strasznie mi szkoda, że Amazon wypuszcza paczkę zamiast odcinka co tydzień.
Nie mam czasu na binge, więc będę musiał dać wszystkie tagi na czarną, żeby nie złapać spoilerów, a sama dyskusja o serialu będzie trwać 2-3 tygodnie od premiery zamiast parę miesięcy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Poroniec: oooooo szieeeeeet, jakże mi było smutno jak się dowiedziałem, że ktoś tam postanowił nie kontynuować tego genialnego szajsu. A teraz takie info, lubię ten grudzień
  • Odpowiedz
@Fearaneruial: Moim zdaniem najlepsze są z 2-3 pierwsze tomy, gdzie genialnie zaskakiwani jesteśmy zmianą konwencji ksiązki, znaczy tego czego się spodziewamy fabularnie.

Autorzy -bo to kombos wg mieli skończyć właśnie 2 tomy temu

ostatnie 2 tomy to raczej powrót i pewnie mniej innowacyjnie pojadą z tematem, bo dochodzi do miejsca, że trzeba odkryć karty
  • Odpowiedz