Wpis z mikrobloga

#bitbay #kryptowaluty #obslugaklienta #revolut
przestroga dla każdego kto pomyliłby się i wysłał środki na bitbay przez revolut - ja popełniłem błąd bo zrobiłem to bez tytuły przelewu, ale środki i z takim tytułem i tak nie zostałyby zaksięgowane, bo nie pochodzą ze zweryfikowanego konta bankowego (czyt pko, ing etc)
otóż bitbay umywa ręce, bo to kwestia ich operatora płatności Payment Technology, po miesiecznej przeprawie mailowej z operatorem, gdzie na dowodach przelewu który zrobili widnieje inne konto niż te z którego wysyłałem środki (revolut możliwe że stosuje jakieś subkonto które widnieje w danych przelewu, ale tak serio co mnie to obchodzi? czy ja jestem operatorem płatności, czy oni?) każą mi teraz zrobić oficjalne pismo z podpisem i wytłumaczyć na czym sprawa polega od początku xDD
revolut gdy z nimi pisałem kilka razy wskazuje po prostu, że w przelewie nie jest wskazany moj numer konta i dlatego ich nie dostałem

a może komuś z was się też zdarzyła taka sytuacja i jakoś zaprzągł kogoś do roboty, żeby wyjaśnić sprawę? jestem zaangażowany w sprawę i możliwe że trzeźwo nie myślę, ale to jest absurd, że operator płatności bitbaya nie radzi sobie w XXI wieku ze zwrotem płatności na właściwe konto z którego one pochodzą
  • 9
@Pelen_watpliwosci: często przelewy z revolut wychodzą przez ich pośrednika Currency Cloud, a po wyjściu od niego zmieniają sie dane - to oni są nadawcą a nie Ty i revolut. Mam podobną sytuację - wysłałem eur z revo do firmy. Dotarły bez problemu. Kiedy firma chciała zwrócić nadpłatę tą samą drogą - na konto z jakiego otrzymała przelew pieniądze zniknęły u pośrednika. Już 3 tydzień się z nimi kopiemy nadawcą przelewu. Kasy
@loook4me: dokładnie tak, teraz wiem na przyszłość czemu nigdy nie wysyłać większych sum za pośrednictwem Revolut - nie mają scieżki postępowania/mapowania przelewów w przypadku, gdy zdefiniowana płatność zostanie zwrócona/odrzucona, trafia ona do currency cloud, a oni nic z nimi nie robią - masz jakiś namiar mailowy do nich?
w moim imieniu działa nadawca przelewu zwrotnego - oni mają potwierdzenie ze wysłali i mi je przedstawili, ja twierdzę ze nie otrzymałem co potwierdza Revolut. Czekam na informacje co odpisze pośrednik do nadawcy przelewu.