Wpis z mikrobloga

Siemka!
Proszę o rady, jestem na II roku #inzynieriasrodowiska (3 semestr teraz), na razie mało przedmiotów kierunkowych, więc wiedza o branży zbędna. Od nastepnego semestru mają być już kierunkowe przedmioty tj. instalacje sanitarne, wodociągi, pompy i wentylatory.
Po studiach mam zamiar działać w projektowaniu/wykonastwie oraz zrobić uprawnienia, ale do meritum...

Mam teraz sporo czasu na tygodniu, na weekendzie jeszcze więcej i chciałbym to sensownie wykorzystać + tak się składa, że najbliższe wakacje przesiedzę całe na dupie, bo czeka mnie operacja barku, więc nigdzie specjalnie nie pojadę, ani nie popracuję. Tak jak napisałem chciałbym ten czas, którego jest dosyć sporo, fajnie spożytkować na rzeczy związane z rozwojem w branży, aby lepiej wejść w zawód i zacząć zarabiać jeszcze na studiach (3 rok w górę).

Powiem wprost, chciałbym nauczyć się czegoś na czym mógłbym zdalnie zarabiać pieniądze i byłoby to związane z branżą inżynieryjną (najlepiej instalacje).
Myślę nad robieniem projektów w AutoCADzie, w którym radzę sobię stosunkowo dobrze ( jestem w trakcie kursu, który sporo ułatwia i przyśpiesza pracę, m.in lispy) oraz nad nauką Revita, który podobno wybija AutoCADa.
Jednak problem jest taki, że nie mam pojęcia: na co jest zapotrzebowanie, czego się uczyć, na czym można zarabiać, jak połączyć moje dotychczasowe (niewielkie) umiejętności w branży do ewentualnego robienia projektów...

Prosiłbym ludzi z branży budowlanej, inżynieryjnej o jakieś rady w co iść, mogąc naukę fajnie rozplanować przy dużej ilości czasu, aby były tego fajne skutki i szło to w miarę z nauką na uczelni i przyszłym zawodzie.

#budownictwo #politechnika #inzynieria #polibuda
#autocad #revit #autodesk
  • 8
@ayoo: z tym revitem to różnie może być, w 2013 byłem na kursie - podobał mi się revit, ale w pracy nie spotkałem się nawet żeby ktoś korzystał z niego
@ayoo wszystkie 6 dziedzin musisz się uczyć jak tylko możesz na razie w projektowaniu.

- kanaliza
- woda
- gaz
-co i chlodzenie
-wentylacja i klima
- gazy techniczne

Więc szukaj stażu w biurach projektowych
Jeżeli nic nie znajdziesz, polecam posciagac sobie schematy technologiczne kotłowni i uczyć się ich, przerysowywac, spróbować zrozumieć

Rysowanie, samych instalacji po budynkach, zarówno zewnętrznych jak wewnetrznych Zgodnie z wytycznymi i normami Nauczysz się w samym biurze projektowym
@TheOneWhoKnocks
jest sens szukać stażu/pracy w biurze projektowym przy w sumie wiedzy jak działa autocad na II roku ? Same projektowanie nie polega też na obliczeniach w tych instalacjach czy stricte kwestia graficzna ?
@ayoo programy wszystko liczą. Nie ma czasu na ręczna robotę. Tyle będziesz miał pracy.

Liczą się:
- szybkie rysowanie w miarę schludnie, masz być efektywny
- operowanie na formatach, wydruk w skali bez tracenia papieru
- dokładność
- umiejętność doboru urządzeń, swobodne poruszanie się po materiałach/ urządzeniach
- sprawne poruszanie sie w materii urzędniczej. Gdzie kiedy jaki papier dołożyć do projektu. Uzgodnienia, wnioski
- kosztorysowanie