Wpis z mikrobloga

@Nemrod: ludzie nie ogarniają że Europa ciągnie się jeszcze aż tak daleko na wschód , niektórzy nie wiedzą że geograficzny środek europy jest w Polsce gdzieś chyba koło Krakowa o ile dobrze pamiętam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lutniczek: ta o wolność. No i co z nią zrobią? Stworzą kolejne naddniestrze gdzie co drugi słup będzie z ogłoszeniami praca w polszu/moskwie. A zreszta w takim razie zacznijmy w europie się wszyscy bić o wolność. Przecież Wilno i Lwów były polskie i mieszkają tam Polacy. A Wrocław jest Niemiecki, Szczecin też. Strasburg jest niemieckim miastem i w ogole francja z niemcami powinna sie #!$%@? o alzację i lotaryngię. Czyż nie?
@uszyk90: oooʕʔ lutniczku
A wracając do tematu. Niemcy nie będą się bić z Francją ponieważ oboje są w UE (czyli kiedyś staniemy się jednym państwem). W Lwowie czy Wilnie, polacy stanowią stanowczą mniejszość. W takim dombasie 70% to rosjanie więc trudno się dziwić że walczą o niepodległość. Jeśli chodzi o Rosje to pomaga swoim rodakom. Polska też by tak zrobiła gdyby Polacy zrobiliby gdzieś powstanie ¯\_(ツ)_/¯
@Lutniczek: Rosjanie dbają o swoich jak mają w tym interes. Jak nie maja w tym interesu to pozwalają ginąc swoim rodakom bez mrugnienia okiem tak jak to się już działo wielokrotnie okręt Kursk (zablokowali pomoc Szwecji), bądz sami mordują się wzajemnie z przyjemnością regularnie w historii urządzając czystki. Przecież ludni u nas mnogo. Tak to wygląda. Pierwsze co zrobili wchodząc do donbasu to białymi ciężarówkami przywieźli uzbrojenie, instruktorów i żołnierzy a
@uszyk90: taki argument że ciężarówkami wywieźli fabryki też jest niezbyt dobry. A jeśli chodzi o Kursk to jak to sobie wyobrażasz ? Robią ćwiczenia wojskowe i nagle proszą zachód o wsparcie. Szwedzi mogli by użyć informacji o uzbrojeniu Rosjan.
Hmmm wojna w Dombasie. To jest taka wojna gdzie nie ma dobrych ani złych. Oni się nawalają o ziemie a my kto ma racje. Jedynie faktem jest to że wojsko Ukrainy walczy
@Lutniczek: Dlaczego niezbyt dobry argument? Przecież ukradli cały przemysł ze wschodu Ukrainy. Zwykły złodziej. A jeśli chodzi o kursk to wyobrażam to sobie tak że humanizm jest dla ruskiego człowieka czystą abstrakcją i pozwolili swoim ziomkom się udusić bo pan putin tak kazał. Wojna w Donbasie ma jak najbardziej złych i dobrych choć sytuacja nie zawsze jest klarowna jesli chodzi o jednostki które tam walczyły. Źli są rosjanie ktorzy najechali kolejny
@uszyk90: to czemu Ukraina się nie zgodziła na plebistyt czy coś ? Wojne zaczeli separatyści którzy domagali się swoich praw. Ukraina nie odda tych ziem a Rosja chce te ziemie zagarnąć. Tak jak pisałem wyżej, gdyby demokratyczny rząd rządził Rosją to może inaczej by było. Ale sami ukraińcy chcą te wojne kontynułować.

@Lutniczek: Ja się Ukrainie nie dziwie ze nie chce od tak oddac czesci kraju. Zreszta Rosji chodzi o to żeby ten konflikt się ciągle tlił, bo skoro ich satrapa został obalony to chociaż w ten sposób chca wpływać na losy Ukrainy. Co do plebiscytu to ciężko mówić o jakichkolwiek plebiscytach w momencie kiedy rosja rozlokowuje swoje siły na podbitym terytorium. Bądzmy powązni, ruskim nie chodzi o pokojowe rozwiązania. Ja wiem że
@uszyk90: no wiesz. Pis i Jedna Rosja nie działają tak samo ? Jeśli Jarek będzie rządził dłużej to się pewnie upodobnimy do Rosji.
Masz 29 lat więc nie będe się z tobą zpierał.
Mam nadzieje że młodzi Rosjanie wezmą wreszcie sprawy w swoje ręce i rozwalą tą federacje. Cóż fajnie by było mieć taką przyjacielską Republike Rosyjską obok siebie.