Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Michotok: oba języki są podobne i nowoczesne - jeśli chodzi o "radość z programowania" to będzie imo podobna.

pytanie jest raczej o to ci chcesz robić. c# jest bardziej wszechstronny, a Swift służy raczej tylko do tworzenia aplikacji dla systemów Apple.

Swift jest bardziej hm... zamknięty przez decyzję Apple, a c# (jak i cały .net) staje się coraz bardziej otwarty.

mimo mojej niechęci do rozwiązań MS ja bym wybrał C# i
@secret_passenger: Ogólnie Swift powstał na Apple i głównie tutaj jest używany, ale jest open source więc raczej trudno powiedzieć że jest zamknięty :D można bardzo wiele już w tym języku robić. Na ile to sensowne to nie wiem, ale możliwość jest i się to rozwija
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Prism2772: zamknięty w tym sensie że pomimo jakichś prób i istnienia tego języka od kilku lat nie wybił się on poza niszę określoną przez Apple.

co do możliwości używania Swifta na innych platformach to z tego co pamiętam to były jakieś problemy i Apple jakoś niespecjalnie to wspierało - a tutaj Microsoft prezentuje zupełnie odmienne podejście (choćby ogrom prac nad tym by .net core działało dobrze pod Linuksem).

więc te różnice
@Michotok: Ja osobiście bym uderzał w blazora bo zdaje się być spoko, ale zastanawiam się czy nie pomyliłeś się z tym blazorem i chodzi Ci tylko o razora :) Generalnie C# to trochę więcej perspektyw, imho powinieneś kierować się tym co lubisz