Wpis z mikrobloga

Cala ta afera tylko pokazala jakimi burakami sa poslowie lewicy a wyborcy idiotami. Juz przed wyborami JKM zapowiedzial ze beda wspolpracowac z kazdym kto pomoze spelniac program wyborczy, wtedy neuropa oburzila sie ze Konfederacja bedzie wspolpracowac z PiS(nie robi tego do teraz), w tym samym czasie neuropa przeksztalcila sie w #neuropis. Gdy lewica i konfa moga wspolnie zrobic cos dobrego to okazuje sie ze czerwone pajacyki ogranicza ich wlasne ego, nawet jak konfa wyraznie proponuje wspolprace. ¯\_(ツ)_/¯
#konfederacja #polityka
źródło: comment_RpUAQEYcg6UFBIW6bwOz4c6K1GTmenGR.jpg
  • 38
bedzie wspolpracowac z PiS(nie robi tego do teraz)


@Satan696: no chyba że chodzi o zakaz aborcji eugenicznej, ale wiadomo to się nie liczy bo płód jest najważniejszy, od poczęcia do porodu, potem można olać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 67
@Deska_o0: zarówno lewica jak i konfederacja głosują za projektami PiS, które odpowiadają ich programowi i do tego momentu to było jasne i logiczne, ale nagle lewica postanowiła z tej logiki zrobić kurtyzanę kiedy to konfederacja chce wprowadzić projekt spełniejący postulat, który lewica również ma w programie. Jeżeli to nie jest #neuropis to ja nie mam słów xD
@Satan696: Ty analizujesz to ze swojej perspektywy, ale jestem w stanie sobie wyobrazić, że lewica z powodów ideologicznych, z których m. in. została wybrana do sejmu, nie chce współpracować z 6% partią radykałów i tym samym akceptować ich obecność w sejmie. Śmiszek już mówił o kordonach, podobne podejście stosuje się w Niemczech, bo tego chcą wyborcy. Projekt może sensowny, ale sam Korowin przecież pouczał kiedyś, że nie żyje się tylko po
@MundY: Owszem, są w polskiej Polityce, żeby coś zmienić. Tylko, że ta zmiana to zmiana na gorsze, dużo gorsze. Oczywiście nie dla nich, bo oni swoja sytuację materialną oczywiście polepszą, ale dla polski, z której chcą uczynić ruska kolonię. Żeby ci to udowodnić, zawołam Cie zaraz do wpisu na mirko, który zaraz opracuję i tam sobie przeczytasz, dlaczego tak sądzę.
@Takiseprzecietniak: Chętnie posłucham co tam masz ciekawego do powiedzenia, ale nie zmienia to faktu ze jeżeli lewica ma jakiś postulat zbieżny z Konfederacja, to rozsądnym byłoby pominąć rzeczy jakie ich dzielą i podpisać się pod projektem ustawy która może poprawić sytuacje życiowa społeczeństwa.

Czasami wypada dumę schować w kieszeń i najzwyczajniej zrobić coś...
@Takiseprzecietniak: Mowimy o tym samym USA ktore zawsze lewicowy wyborcy pokazuja jako przyklad zamordystycznego kraju a jego wojny wliczaja w wykaz ile osob zamordowal kapitalizm? Co do UE, mysle ze jakby nie robili za przechowanie dla miedzynarodowki europejskiej oraz skorumpowanych politykow to nie bylo by takiego problemu.

Dodatkowo mysle ze zaciesnianie stosunkow z USA jest wyjatkowo glupie, Konfederacja duzo sensowniej nalega na polityke miedzynarodowa ktora jest wielowektorowa. No chyba ze tobie
@Satan696: Ani w gospodarce, ani w kwestiach bezpieczeństwa nie mamy żadnej rozsądnej alternatywy. Dlatego działania ludzi Konfy, idealnie wpisujące się w politykę Kremla, odczytuję jako zagrażające obecnemu i przyszłemu bezpieczeństwu Polski. I daję temu bezpardonowy wyraz w swojej krytyce, bo tu nie ma co się bawić w dzielenie włosa na czworo - "a bo może oni podniosą kwotę wolną od podatku", "może podatki obniżą", może to, może tamto w gospodarce. Nie,
@Takiseprzecietniak:
Oczywiscie ze sa alternatywy, swiat arabski czy Chiny z ktorymi mozna by probowac wspolpracowac mimo bycia w UE, co do bezpieczenstwa wspolpraca z reszta europy zachodniej(problem w tym ze masz takiego Macarona czy Merkel ktorzy beda naciskac na durne projekty spoleczne aby je wdrazac na terenie calej uni).

Sporym problemem jest to ze Unia jak juz mowilem zachowuje sie jak przechowalnia dla komunistow i skorumpowanych politykow ktorzy chca wywierac wplyw
@Satan696: To są bajki, a nie alternatywy, podobnie jak ABC czyli Trójmorze. Chiny traktują poważnie Białoruś niż Polskę, nie mówiąc o Rosji. Co my mamy do zaproponowania Chinom? Malutki rynek na ich towary? I tak go mają. Po drugie zamianka USA na Chiny, oznaczałaby, ze stalibyśmy się chińska kolonią, wykorzystywaną gospodarczo rówie bezwzględnie jak kraje afrykańskie, a nie partnerem. Po trzecie, nasz interesy Chiny przehandlowałyby ruskim w sekundę, bo więcej ich
@Takiseprzecietniak: Bo Polska jest w centrum europy, ma dostep do morza i jest zajebistym krajem w ktorym mozna klasc infrastrukture i z ktorego przesylac produkty na Unie. Czemu nie traktuja powaznie? Bo mysle ze wiedza ze jak ktos w USA pierdnie to na Belwederze zaczyna gusla zeby sprawdzic czy bedzie #!$%@?. Nie trzeba by rezygnowac z USA bo dla obu krajow Polska jest istotnym elementem jesli chodzi o lad w europie.
@Herubin: Coś mi ucięło wpis, więc go powtarzam: Są stuknięci, czasami jak słyszę ich pomysły, to mi się wątroba przewraca, ale nie aż tak. I przede wszystkim nie są tak groźni jak szury z Konfy. Moderacja skasowała mi wpis, czort wie za co, ale wiesz np. co mówił kilka lat temu mąż obecnej kandydatki na kandydata na prezydenta, i to na serio, a nie w żartach? Pewnie nie, więc Ci zacytuję:
@Satan696: Krew mnie zalewa, jak patrzę na służalczośc obecnej ekipy wobec USA, ale my naprawdę nie mamy innego wyboru i przez najbliższe dziesięciolecia mieć go nie będziemy. I na tym trzeba opierać nasza politykę, a nie na mrzonkach i wymyślonych koncepcjach.
My musimy grać na wielu fortepianach, a nie na jednym, jak robi to teraz PiS. Im będziemy silniejsi w UE, tym bardziej szanować nas będzie USA, Rosja, Izrael czy mniejsze
@Takiseprzecietniak: W UE nie mozemy byc silni jak zaraz przychodzi jaki/biedron/duda you name it i zarzycza drzec lacha ze w polszy zle sie dzieje, w Uni za to stara miedzynarodowka propsuje beznadziejne pomysly jak system podzialu uchodzcow zamiast bronic granic. Jak spojrzysz na dzialania Izraela to jakos staraja sie dogadywac z Arabami i my tez powinnismy. Co do paryza, oczywiscie ze Polska po cichu powinna wspierac zolte kamizelki bo Macron jest