Wpis z mikrobloga

Zgniłem xD
Czyli jednak obozy koncentracyjne mają być polskie
Co te PISiory to ja nawet nie. XD

Premier Morawiecki ogłosił, że Polska chce kupić od Austrii teren b. obozu koncentracyjnego Mauthausen - Gusen, który w ocenie naszych władz nie znajduje się w należytym stanie. Nawet jeśli tak jest w istocie to nawet pomijając fakt, iż znaczna część obozu jest dziś terenem prywatnym, pomysł jest całkowicie nierealny, a co gorsza przypomina w swej dyplomatycznej warstwie niesławny pomysł Donalda Trumpa, który chciał kupić Grenlandię od Danii ( i tylko zapomniał, że takich pomysłów się nie ogłasza zanim się ich nie omówi z zainteresowaną stroną).

Załóżmy jednak, że się mylę i pomysł p. premiera jest wyrazem dyplomatycznej maestrii. Jeśli tak to należy jednak tak sformułować go po angielsku, by z tweetu pana premiera wynikało to, co ma wynikać, a nie to co wynika z tego, co napisano po angielsku. Z tego bowiem co ogłosił premier w tym skomplikowanym języku wynika coś całkiem innego - to mianowicie, że rząd RP domaga się, by to rząd Austrii kupił teren b. obozu.

I to byłoby na tyle jak chodzi o ofensywę dyplomatyczną i maestrię.

Gudnajt.


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1289225937931113&set=a.155274351326283&type=3

#neuropa #neuropainformuje #bekazprawakow #polityka #bekazpisu #polskieobozykoncentracyjne #zydzi
Pobierz naczarak - Zgniłem xD
Czyli jednak obozy koncentracyjne mają być polskie
Co te PISi...
źródło: comment_vB5tKOlG2XxZSTzLcHvGSJX8IuHgXOOv.jpg
  • 1